Język:

Aktualności

Kolejny weekend za pół ceny już 6-8 października!

25 września 2017

Kolejny weekend za pół ceny już 6 - 8 paździenika!

Od 18 września można kupować i rezerwować oferty na jesienny weekend za pół ceny. Do trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” zgłosiło się prawie 560 partnerów, w tym hotele, pensjonaty, muzea czy restauracje. W poprzedniej wiosennej akcji z oferty skorzystało ponad 70 tysięcy osób.

Polska Organizacja Turystyczna oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki - organizatorzy akcji - liczą, że liczba turystów, którzy wykorzystają zniżkę w edycji jesiennej będzie jeszcze większa.

 „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” ma  zachęcić Polaków do aktywnego spędzania wolnego czasu i zwiedzania Polski, odkrywania jej turystycznego potencjału. Założeniem akcji jest stworzenie banku produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które są oferowane w wyznaczonym terminie na terenie całego kraju. Wydarzenie ma m.in. wpłynąć na pobudzenie ruchu turystycznego oraz zwiększenie zainteresowania wyjazdami weekendowymi, w szczególności w tzw. sezonie niskim.

– Coraz częściej doceniamy turystyczne walory Polski i to właśnie Polskę wybieramy na miejsce odpoczynku oraz wakacji. Z wstępnych szacunków wynika, że w pierwszym półroczu br. nastąpił wzrost krajowych podróży o ponad 7 % w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Krajowy ruch turystyczny wciąż rośnie a takie akcje jak „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” bez wątpienia przyczyniają się do tego pozytywnego trendu – mówił Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Informacje o partnerach akcji znajdują się na stronie internetowej projektu: www.polskazobaczwiecej.pl.
Za pomocą interaktywnej mapy i wyszukiwarki każdy może znaleźć interesującą ofertę  na zwiedzanie Polski.

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ!

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013