Język:

Aktualności

Piknikowo rowerowo w Szelmencie

28 września 2017

9 września, przy  pięknej słonecznej pogodzie można było z przyjemnością spędzić czas w Szelmencie podczas rowerowego pikniku zorganizowanego przez Suwalską Organizację Turystyczną i Klub Rowerowy MTB Suwałki, przy współpracy z „WOSIR Szelment” Sp. z o.o. 

Głównym punktem programu były zawody rowerowe – desant MTB na Jesionową Górę. Trasa przygotowana przez Klub, ze względu na prawie dwutygodniowe opady deszczu, okazała się wymagająca. W rowerowej rywalizacji wystartowało łącznie xxx zawodników, w 10 kategoriach wiekowych. Do zawodów, spoza Suwałki i Suwalszczyzny, zgłosili się też uczestnicy m.in. z Białegostoku, Łomży, Kętrzyna, a także z Litwy i Rosji.

Uczestnicy pikniku, poza kibicowaniem i oglądaniem rywalizacji kolarzy na widowiskowej trasie, mogli także skorzystać z profesjonalnego doradztwa rowerowego lub zakupić sprzęt rowerowy z oferty suwalskiego sklepu „Góra Rowerska”, skorzystać z możliwości oznakowania roweru przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wziąć udział w quizach turystyczno-krajoznawczych z upominkami i nagrodami (m.in. voucherami na atrakcje oferowane przez „WOSIR Szelment”), zapoznać się z lokalną ofertą turystyczną (w szczególności członków Suwalskiej Organizacji Turystycznej) i walorami turystycznymi północnej części Suwalsko-Augustowskiego Królestwa Rowerowego Green Velo.

Wydarzenie zostało zrealizowane jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego (pn. „Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim Królestwie Rowerowym Green Velo”) oraz Powiatu Suwalskiego (pn. „Kolarski Desant na Jesionową Górę jako główna część wydarzenia turystycznego pn. Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim Królestwie Rowerowym Green Velo”), przy wsparciu Gminy Szypliszki i Gminy Jeleniewo. Partnerem realizacyjnym był WOSIR Szelment Sp. z o.o.

Wydarzenie odbyło się pod partonatem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z wydarzenia

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013