Język:

Aktualności

Ruszają pożyczki na rozwój turystyki w Polsce Wschodniej!

15 listopada 2017

Wkrótce pierwsze pożyczki z projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka” trafią do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży turystycznej w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim i świetokrzyskim.

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z instytucjami finansującymi na łączną kwotę 50 mln zł. To pierwsza z transz środków, które będą udostępniane stopniowo przedsiębiorcom do 2026 r. Łączny budżet projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka” to 200 mln zł, których dysponentem jest Minister Rozwoju.

Pożyczki na Rozwój Turystyki przeznaczone będą w całości na finansowanie inwestycji na terenie Polski Wschodniej. Pożyczki – o wartości jednostkowej do 500 tys. zł, będą udzielane na warunkach korzystniejszych niż rynkowe, na okres do 5 lat.

Pożyczki będą udzielane m.in. na budowę i remont obiektów infrastruktury turystycznej, uzdrowisk, infrastruktury rekreacyjno-sportowej, obiektów noclegowych oraz na tworzenie i rozwój parków tematycznych. Będzie można także sfinansować podniesienie jakości świadczonych usług i infrastruktury turystycznej. O pożyczkę mogą się starać również przedstawiciele tradycyjnych zawodów, zajmujący się rękodziełem i rzemiosłem, przedsiębiorcy wytwarzający i sprzedający żywność ekologiczną czy produkty tradycyjne i regionalne. Preferowane będą obiekty posiadające lub ubiegające się o status „Miejsca Przyjaznego Rowerzystom” w ramach Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa (do dwóch lat działalności).

Od 29 listopada do 7 grudnia 2017 r. w województwach odbędą się spotkania informacyjne, na których będzie można dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby otrzymać pożyczkę. Już dziś zapraszamy do udziału. Harmonogram spotkań poniżej, zgłoszenia prosimy kierować na adres:katarzyna.sulek@bgk.pl

Środkami finansowymi zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego. Ich dystrybucją do MŚP w Polsce Wschodniej zajmą się instytucje finansujące wybrane w przetargu:

Dodatkowe informacje nt. instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka można znaleźć na stronach:

                    

 

 

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013