Język:

Aktualności

Francuski magazyn pisze o Green Velo

9 lutego 2018

W lutowym numerze magazynu "Cyclotourisme" ukazał się sześcio stronicowy reportaż poświęcony Green Velo w Polsce a szczególnie jego części w województwie lubelskim.

Reportaż ten powstał w wyniku podróży prasowej zorganizowanej w dniach 7-10 października 2017 przez ZOPOT w Paryżu we współpracy z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną. Dziennikarze mieli okazję przejechać 30 kilometrowy odcinek Szlaku Green Velo na trasie Zwierzyniec-Florianka-Górecko Stare-Tereszpol Kukiełki- Szozdy-Sochy-Zwierzyniec. Ponadto mogli podziwiać malownicze Szumy nad Tanwią oraz piękną przyrodę Roztocza.

Autorami reportażu są Pan François Tartarin i Jean-Louis Savarin.

Ostatnia strona  jest poświęcona organizowanemu w tym roku w dniach 7-14 lipca spotkaniu rowerzystów w ramach wydarzenia: 14 Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej UECT. Gospodarzem tygodnia jest Staszów a bazą zlotu Zespół Pałacowy w Kurozwękach. Wydarzenie to odbywa się po raz trzeci w Polsce i po raz pierwszy na terenie województwa świętokrzyskiego.

Szczegóły na stronie: www.staszow-uect2018.pl

 Dzięki uprzejmości ZOPOT w Paryżu poniżej zamieszczamy reportaż.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013