Język:

Aktualności

"Gmina Przyjazna Rowerzystom" - kolejna edycja konkursu

5 marca 2018

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w ramach promocji turystyki rowerowej, od 2012 r. jest organizatorem Ogólnopolskiego konkursu "Gmina Przyjazna Rowerzystom" - w tym roku zaprasza do udziału w VII jego edycji!

Konkurs promuje gminy, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie rowerowych imprez, wydają rowerowe mapy i przewodniki.

Przewiduje się następujące kategorie:

- gmina wiejska,

- gmina miejska,

- gmina  miejsko-wiejska

- gmina miejska na prawach powiatu

 

REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA na stronie: www.narowerze.pttk.pl

 

Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z dokumentacją należy przesyłać do 10 sierpnia 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Zarząd Główny, 00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11 z dopiskiem "Gmina Przyjazna Rowerzystom”.

Wyniki Konkursu ogłoszone będą na stronie do 5 września 2018 r. Laureaci zostaną uhonorowani certyfikatami wręczanymi we wrześniu 2018 r.,w trakcie Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo w Kielcach.

 

Nagrody:

Gmina, która uzyskała trzykrotnie certyfikat Gminy Przyjaznej Rowerzystom może w VII edycji ubiegać się o nagrodę Grand Prix, a wśród nagród znajda się m. in.:

- Rower ze wspomaganiem elektrycznym ufundowany przez Trybeco sp z o.o. 

- Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów firmy IBOMBO

- Nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

- Voucher na zaprezentowanie gminy na stoisku „Rowerem przez Polskę” podczas Międzynarodowych Targów Bike-Expo ufundowany przez Targi Kielce

- Wykonanie aplikacji 3D promującej oferowane przez gminę atrakcje dla rowerowych turystów ufundował Związek Powiatów Polskich

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013