Język:

Miejsca

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach

Muzea, parki etnograficzne, skanseny

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
0.41 km
Kontakt
Adres:
Rynek 3, 25-303 Kielce
Telefon:
41 344 60 96
Adres e-mail:
Strona www:

Muzeum Dialogu Kultur, najmłodszy oddział Muzeum Narodowego w Kielcach zaprasza zwiedzających do zmodernizowanych wnętrz - położonej w samym centrum Kielc, przy Rynku – XVIII-wiecznej Kamienicy pod Trzema Herbami. 

Nowoczesne, wyposażone w multimedia Muzeum oferuje zwiedzającym odkrycie różnorodności narodowej, etnicznej, religijnej, tej determinowanej przez płeć oraz do przyjrzenia się wielogłosowi w sztuce i architekturze.

Muzeum Dialogu Kultur to muzeum idei. Muzeum pozytywnych relacji, choć i trudne tematy, wynikające z braku dialogu są tu podejmowane. W swojej działalności instytucja przybliża historię, kulturę i tradycję nieustannie podkreślając mnogość i różnorodność poglądów, wyznań, przekonań. Buduje świadomość bogactwa różnic, propaguje ideę solidarności i równości, promuje tolerancję i neguje wszelkie przejawy dyskryminacji.

- Chciałbym, aby nasza opowieść była przyczynkiem do dyskusji o kulturze, o wymianie kulturowej, aby Muzeum Dialogu Kultur stało się ośrodkiem aktywnej dyskusji na temat dialogu międzykulturowego, począwszy od najdawniejszych dziejów ludzkości, po dzień dzisiejszy. Kultura to wielkie spoiwo, które łączy narody, wyznania, dziedziny sztuki, wiele różnych obszarów – zapowiada dr Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

Różnorodność w Muzeum Dialogu Kultur prezentowana jest poprzez: multimedialną, wyposażoną m.in. w wielkoformatowe ekrany, narracyjną wystawę stałą, wciąż rozbudowywaną o nowe treści, a przybliżającą ideę dialogu międzykulturowego oraz wybrane kultury, ich współistnienie, wzajemne czerpanie z bogactwa doświadczeń, blaski i cienie tych relacji, zarówno w przeszłości, jak i współcześnie, w regionie świętokrzyskim, w Polsce, Europie i na świecie.

Wystawy czasowe, prezentujące dialog w kulturze, ale też w sztuce, architekturze etc. konferencje naukowe oraz szkolenia; edukację, w tym m.in. zajęcia i warsztaty, organizowane w przystosowanej do tego celu sali edukacyjnej; spotkania autorskie, koncerty, spektakle i pokazy filmowe.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013