Język:

Wydarzenia

Pride of Poland 2017 - Święto Konia Arabskiego

piątek, 11 sierpnia 2017, 15:00 - poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 17:00

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Dolina Bugu
Miejsce:
Wygoda 3, 21-505 Janów Podlaski

Najlepsze klacze i ogiery oceniane przez międzynarodowy skład sędziowski, emocjonujące aukcje Pride of Poland i Summer Sale, uroczyste parady oraz stajnie otwarte dla zwiedzających

– tak zapowiada się tegoroczne Święto Konia Arabskiego. W dniach od 11 do 14 sierpnia miłośnicy i hodowcy koni arabskich odwiedzą Janów Podlaski, a 15 sierpnia spotkają się, by świętować wspólnie w Białce i Michałowie.  

Najważniejszą częścią pięciodniowego święta jest Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich, podczas którego prezentowane są klacze i ogiery z selekcji rodzinnej hodowli. Konie są oceniane przez międzynarodowy skład sędziowski w 11 klasach wiekowych. Najlepsze walczą w kategoriach:

•    Czempionat Polski Klaczy Młodszych

•    Czempionat Polski Ogierów Młodszych

•    Czempionat Polski Klaczy Starszych

•    Czempionat Polski Ogierów Starszych.

Święto Konia Arabskiego to też jedna z największych imprez handlowych dla koni arabskich na świecie. Tradycyjnie podczas wydarzenia odbywają się dwie aukcje: główna - Pride of Poland oraz Letnia Aukcja Koni Arabskich Summer Sale. W tegorocznym Pride of Poland weźmie udział 25 koni, w tym 24 klacze i 1 ogier. Na aukcję Summer Sale zostało wystawionych 29 klaczy.

 

Szczegóły: www.prideofpoland.com

Nadchodzące imprezy

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013