Język:

Wydarzenia

23. POLISH OPEN CHAMPIONSHIPS 18. Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP

piątek, 13 października 2017, 14:00 - niedziela, 15 października 2017, 21:00

Województwo:
Warmińsko-Mazurskie
Królestwo:
Nad Zalewem Wiślanym
Miejsce:
Grunwaldzka 135, 82-300 Elbląg

Otwarte Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy Północnej towarzyszą tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup co roku odbywa się w październiku, tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-15 października. W tych dniach Elbląg zmienia się w taneczną stolicę Polski.

     - Na nasz turniej przyjeżdżają najlepsi zawodnicy, bo tancerzy ocenia uznane w świecie tanecznym międzynarodowe jury – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – W ramach Festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Standard i Latin, w których startują najlepsze pary taneczne z kilkunastu krajów europejskich.

     Warto dodać, że tej rangi turnieje, czyli World Open w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym, mogą odbyć się w danym kraju tylko dwa.

     W piątek, 13 października, rozegrane też zostaną Mistrzostwa Europy Północnej, podczas których pary walczą o North European Trophy. Trofeum to otrzymuje zwycięski kraj, w oparciu o aktualne wyniki i ranking. Punkty są zliczane do rankingu na podstawie wyników dwóch najlepszych par, w każdej kategorii wiekowej i stylu. Trofeum przekazywane jest co roku pomiędzy uczestniczącymi w Mistrzostwach krajami, a jego fundatorem jest Pan Trond Harr z Norwegii.

     Tancerze spoza naszego kraju mogą też wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Polski, czyli Polish Open Championships. To najbardziej prestiżowy turniej w Polsce dla tancerzy sportowych, który gromadzi najlepszych z najlepszych, a pary rywalizować będą na parkiecie w sobotę i niedzielę.

     - Festiwal uświetniają pokazy specjalne podczas wieczornych gali i fakt, że tancerze rywalizują na parkiecie do muzyki granej „na żywo” przez 30-osobową Orkiestrę Filharmonii z Grodna z towarzyszeniem wokalistów – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid”. – Dyrygować będzie Boris Myagkov, a w sobotnich pokazach zobaczymy Annę Miadzielec i Jacka Tarczyło, czyli parę Rock'n'Rolla akrobatycznego, utytułowanych tancerzy, którzy w ostatnim czasie zdobyli złoty medal 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 we Wrocławiu.

     Podkreślić należy, że Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło są m.in. czterokrotnymi mistrzami świata (2011, 2013, 2014 i 2016).

Niezwykły pokaz i zmagania tancerzy z kilkunastu krajów świata oglądać będzie można w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy al. Grunwaldzkiej 135.

Bilety można kupić w kasie CSE „Światowid” lub zarezerwować i kupić on-line na stronie.

Szczegółowy program na stronie http://balticcup.swiatowid.elblag.pl/s/27/program-2017

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013