Język:

Wydarzenia

WITAMINA JAZZ 2017 Sandomierz

sobota, 11 listopada 2017, 20:00-22:00

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Miejsce:
Rynek 1, 27-600 Sandomierz

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają na coroczny cykl koncertów jazzowych pod nazwą „Witamina Jazz”. Będzie to listopadowa terapia półtonami dla wszystkich, którzy jesienną porą odczuwają brak dostatecznego wpływu dobrej muzyki na swój organizm.

Gwiazdą tegorocznego cyklu będzie Maria Sadowska z zespołem. „Sztuka Kochania – najpiękniejsze piosenki o miłości” to nazwa nowego projektu koncertowego artystki. Wystąpi również nowojorski skład Mike Parker’s Trio Theory.

 

MIKE PARKER’S TRIO THEORY

11.11.2017, godz. 20:00 (Lapidarium pod Ratuszem)

Liderem tria jest nowojorski kontrabasista i kompozytor Mike Parker, wspomagany przez perkusistę Franka Parkera (członka kwartetu Kurta Ellinga, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy). Do dwójki amerykańskich muzyków dołączył pochodzący z Polski saksofonista tenorowy – Sławek Pezda. Muzycy stworzyli wyjątkową, pełną energii formację pod nazwą Mike Parker’s Trio Theory. Parker, Parker i Pezda wykonują oryginalne kompozycje inspirowane różnymi nowoczesnymi stylami muzycznymi oraz własne interpretacje jazzowych standardów. W formacie jazzowego tria zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu. W tym składzie nie brakuje niczego, jest za to wszystko, co w jazzie być powinno: oryginalność, świeżość, nieprzewidywalność, grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru. Od 2014 roku trio zagrało już ponad 200 koncertów w 12 krajach, m.in. na Krokus Jazz Festival (PL), Jazz Festival Praha, Jazz Goes To Town (CZ), MediaWave Festival (HU), Jazzire Festival (RS), Targu Mures International Jazz Festival (RO), Mailaul Festival (EE), Mondrian Jazz Festival in The Hague (NL).

 

MARIA SADOWSKA W PROJEKCIE „SZTUKA KOCHANIA”

12.11.2017, godz. 18:00 (Dom Katolicki)

„Sztuka Kochania - najpiękniejsze piosenki o miłości” to nazwa nowego projektu koncertowego Marii Sadowskiej. Artystka po sukcesach na polu zarówno muzycznym (Złota Płyta za ostatni album „Jazz na ulicach”) jak i filmowym (jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich lat „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Sadowskiej pobił wszelkie rekordy frekwencyjne), wraca na muzyczną scenę z koncepcyjnymi koncertami o miłości. Na repertuar nowej trasy Maria wybrała najpiękniejsze piosenki o tematyce miłosnej ze swojego repertuaru oraz utwory innych twórców, które wpłynęły na jej artystyczne wybory. To wszystko w specjalnie przygotowanych aranżacjach. Podczas koncertów publiczność będzie mogła usłyszeć także przedpremierowo piosenki z nadchodzącej, planowanej na wiosnę przyszłego roku autorskiej płyty.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013