Język:

Wydarzenia

Koncert Noworoczny Witaj Gwiazdko złota…!

sobota, 20 stycznia 2018, 19:00-21:00

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska
Miejsce:
Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki

W Nowy Rok wprowadzą nas Suwalska Orkiestra Kameralna oraz utalentowani muzycy pochodzący z Suwalszczyzny: Natalia Ołów (mezzosopran), Wiktoria Krużyk (klarnet) oraz Klaudia Korycka (skrzypce), z towarzyszeniem Mariusza Dubrawskiego (fortepian) i Tomasza Bielskiego saksofon), którzy zaprezentują utwory z premierowej płyty „Witaj Gwiazdko…!”.

W pierwszej części Koncertu Noworocznego Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza przeniesie nas do Wiednia Johanna Straussa. Usłyszymy między innymi utwory znakomitego kompozytora, stałe punkty wiedeńskich koncertów noworocznych: „Marsz Radetzkiego” podczas którego – zawsze według wskazań dyrygenta – publiczność tradycyjnie klaszcze w rytm muzyki oraz – jeden z najpiękniejszych walców, kiedyś uważany za nieprzyzwoity, dziś uosobienie wiedeńskości, przez wielu uważany wręcz za nieoficjalny hymn Austrii – „Nad pięknym modrym Dunajem”.

Druga część koncertu to spotkanie z trzema młodymi utalentowanymi artystkami pochodzącymi z Suwałk: mezzosopranistką Natalią Ołów, klarnecistką Wiktorią Krużyk oraz skrzypaczką Klaudią Korycką, które dzięki wsparciu firmy RESO Europa Service mogły nagrać profesjonalną płytę. W tworzeniu unikalnego projektu suwalczankom towarzyszyło dwóch warszawskich muzyków: Mariusz Dubrawski na fortepianie oraz Tomasz Bielski na saksofonie. Efektem artystycznego spotkania i pracy sztabu ludzi jest świąteczna płyta „Witaj Gwiazdko…!” z dwunastoma kolędami.

Inicjatorem i pomysłodawcą projektu jest Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service, który podkreśla, że firma zdecydowała się na wydanie płyty, ponieważ zależało im na promocji utalentowanych artystek z Suwalszczyzny koncertujących w Polsce i Europie, również w samych Suwałkach.  Kierownik artystyczny projektu Natalia Ołów tak podsumowuje efekt – Projekt rozwijał się bardzo dynamicznie. Moim zadaniem było dobranie odpowiedniego składu instrumentalistów. Dwóch fenomenalnych warszawskich muzyków zdecydowało się podjąć z nami współpracę w tworzeniu wspólnego projektu. Pracowało nam się wspaniale, mimo że mieliśmy na to tylko miesiąc. Płyta jest dedykowana nie tylko miłośnikom muzyki operowej – została stworzona w nieco lżejszym stylu, więc myślę, że każdy znajdzie na niej coś dla siebie.

Krążek „Witaj Gwiazdko…!” nie trafi do otwartej sprzedaży, jednak będzie go można zdobyć, kupując bilety na Koncert Noworoczny, którego goście otrzymają płytę w prezencie.

Wydawcą płyty jest RESO Europa Service Sp.z o.o. wraz z partnerami: Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o. i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Sobota, 20.01.2018, godz. 19:00

Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30/15 zł do nabycia w kasie SOK

Źródło: www.soksuwalki.eu

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013