Język:

Wydarzenia

Off Fashion w Kielcach

piątek, 1 czerwca 2018 - sobota, 2 czerwca 2018

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
Plac Moniuszki 2b, 25-334 Kielce

Off Fashion to wielkie święto mody - nurt podkreślający wielobarwność tłumu.


Przeciwstawia się unifikacji i szarości ulicy. Charakteryzuje się wielością dodatków, zaskakującymi połączeniami stylów, materiałów i kolorów. W programie pokazy i spotkania z kreatorami mody.

Konkurs Off Fashion odbywa się w Kielcach i ma za zadanie stworzyć szansę zawodowego startu młodym projektantom, których zapał i kreatywność odmieniają nasze spojrzenie na rynek mody w Polsce, a ulicom naszych miast nadają znamiona indywidualności i oryginalności.


Pierwsza edycja konkursu OFF FASHION odbyła się w maju 2007 roku. Swoje prace nadesłało ponad 300 projektantów nie tylko z Polski ale także i z Indii, Kazachstanu, Niemiec, Anglii, Danii.


Dzięki otwartej formule OFF FASHION pokazało jak bardzo nieograniczona jest ludzka pomysłowość i wizjonerstwo, jak ludzie z odległych od siebie miejsc, z wielkich miast i zakurzonych miasteczek, wyrośli z różnych kulturowych tradycji, tworzą kreacje niezwykłe. Rzeźbią w tkaninie, bawią się kolorem, potwierdzają, że wyobraźnia nie ma granic. Że Talent to niezwykła rzecz!


Konkurs wpisał się na stałe w kalendarz imprez poświęconych modzie i od razu stał się w tym kalendarzu imprezą ważną.
Stał się wielką szansą dla debiutantów, jest ważnym punktem odniesienia względem innych konkursów mody organizowanych w kraju a także pokazał, że Kielce mogą być stolicą mody.

Szczegóły na: www.offfashion.eu

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013