Język:

Wydarzenia

Bieg Duch Pogórza

sobota, 24 marca 2018

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Miejsce:
Łączki 2, 37-750 Dubiecko

24 marca w Dubiecku, skąd pochodzi Ignacy Krasicki odbędzie się pierwsza edycja imprezy pod nazwą „Duch Pogórza”. Celem zawodów jest także odkrycie piękna Podkarpacia oraz Pogórza Przemyskiego i Dynowskiego.

Trasa jest zróżnicowana, od ostrych podejść i zbiegów do całkowicie płaskiego odcinka po torfowiskach. – Mamy po drodze dwie kładki wiszące nad rzeką San oraz bieg korytem strumyka. Myślę, że udało nam się zawrzeć to co najpiękniejsze, twierdzą organizatorzy.

„Duch Pogórza” poprowadzi po pętli o długości ok. 29 km, a w programie imprezy każdy znajdzie swój dystans. – Mamy w ofercie coś dla ultrasów oraz dla osób, które jeszcze nie pokonują tak długich dystansów: 29, 58 i 87 km. Proponujemy też bieg w sztafecie – 3x29 km – zachęcają gospodarze wydarzenia.

Nazwa biegu wzięła się z historii terenu przez które przebiega trasa. Podczas wojny wiele wiosek pogórza zostało spalonych, a ludność przesiedlona lub zamordowana. W logotypie wydarzenia znalazł się – dość zaskakująco - niedźwiedź. – Gdy zaczęliśmy planować bieg i wyznaczać trasę, pojawił się na naszych terenach niedźwiedź. Ot cała tajemnica. Pomijając niedźwiadka, na trasie możemy spotkać również wilki, jelenie, dziki, sarny, borsuki, bobry oraz wiele innych gatunków zwierząt – wyliczają organizatorzy.

Do udziału w imprezie zaproszono także zawodników uprawiających nordic walking, oferując im dokładnie taki sam pakiet startowy oraz równorzędne traktowanie z biegaczami, choć eksperymentalnie przewidziano tylko jeden dystans – 29 kilometrów. Dodatkowo wydłużono limit czasowy, aby każdy spokojnie mógł dotrzeć do mety dystansu. Nad prawidłowością przebiegu marszu czuwać będzie ekipa sędziowska dedykowana do sędziowania zawodów nordic walking.

Żeby zapewnić odpowiedni komfort, start i meta zlokalizowana została nad samym brzegiem Sanu, w Ośrodku wypoczynkowym „Zielona Polana”, który oferuje również noclegi w promocyjnych cenach dla uczestników zawodów.

Zapisy do Ducha Pogórza ruszyły 15 września i potrwają do końca lutego. – Serdecznie zapraszamy do startu w naszym biegu i odkrywania magii Pogórza – zaprasza Stowarzyszenie Duch Pogórza.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013