Język:

Wydarzenia

Maratony Kresowe 2018

sobota, 23 czerwca 2018

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Dolina Bugu
Miejsce:
Tadeusza Kościuszki, 17-312 Drohiczyn

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB są organizowane od 2009 roku. Większość odbyła się na terenie Województwa Podlaskiego. Tradycyjnie jeden z wyścigów odbywa się na Białorusi w okolicach miasteczka Sopoćkinie nad Kanałem Augustowskim, oraz na Litwie w Rejonie Wileńskim.

Maratony należą do ścisłego grona największych imprez rowerowych w Polsce, mimo że Podlaskie i inne regiony Polski Wschodniej mają najmniej ludności i najmniejszą gęstość zaludnienia.

Maratony Kresowe odbywają się w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach. Trasy są konstruowane w taki sposób, aby były atrakcyjne pod względem sportowym, ale także by pokazywały piękno przyrody i krajobrazu.

W wyścigu startują zarówno zawodnicy trenujący kolarstwo, jak i amatorzy, którzy traktują jazdę na rowerze rekreacyjnie.

Formuła wyścigu to dodatkowa adrenalina  i endorfiny, nazywane hormonem szczęścia. To okazja do porównania się do innych w podobnym wieku.

Jak wystartować? Wystarczy mieć rower. Nie musi być to rower górski, ale jazda na nim będzie w terenie najwygodniejsza. Oprócz roweru wymagany jest kask. Specjalny strój nie jest konieczny, ale z czasem docenia się komfort jaką daje kolarska odzież sportowa. Zapoznaj się z regulaminem i prześlij zgłoszenie na wybrane zawody. W przypadku pytań lub wątpliwości napisz lub zadzwoń do organizatorów.

 

W zależności od poziomu przygotowania i wieku można  wybrać dystans Maraton, Półmaraton i Mini. Rywalizacja odbywa się ogółem w około trzydziestu kategoriach wiekowych, od dzieci do weteranów. Szczegóły w regulaminie. Ponadto dla przedszkolaków jest wyścig Mikro.

Pasja – Rywalizacja – Przyjaźń to hasło przewodnie Maratonów Kresowych.

Szczegóły wraz z regulaminem na stronie www.maratonykresowe.pl

Kalendarz Maratonów Kresowych 2018

23.06.2018 Drohiczyn – “W Dolinie Góry Zamkowej”

08.07.2018 Janów (Gmina Chełm) – “O Niedźwiedzi Pazur”

21.07.2018 Сапоцкін / Sopoćkinie (Białoruś) – „Суседзi”

05.08.2018 Narewka – „W Krainie Żubra”

19.08.2018 Supraśl – “Uzdrowisko Supraśl”

26.08.2018 Mielnik – „Nad Bugiem”

09.09.2018 Suwałki – „Pogodne Suwałki”

23.09.2018 Wasilków – “W Dolinie Rzeki, Na Skraju Puszczy”

06.10.2018 Gołdap – „Kraina Łowców Przygód”

Źródło: www.maratonykresowe.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013