Język:

Wydarzenia

Dni Sztuki Współczesnej

czwartek, 24 maja 2018 - niedziela, 27 maja 2018

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Puszcza Białowieska i Puszcza Knyszyńska
Miejsce:
Rynek Kościuszki, 15-406 Białystok

Już po raz kolejny festiwal Dni Sztuki Współczesnej zabierze Państwa w podróż po świecie różnorodnego i magicznego teatru, tańca, muzyki i niecodziennych spotkań z nieszablonową sztuką!

To jedna z czołowych imprez Białostockiego Ośrodka Kultury oraz największy i najstarszy tego typu festiwal w regionie. Bazuje na teatrze, ale wzbogacają go także inne, liczne gatunki: sztuki wizualne, muzyka, spotkania z artystami, jest też oddzielny cykl East Side Street Art.

Od początku (1985 rok) skierowany jest do osób ceniących odważne i nowatorskie projekty artystyczne, do osób gotowych na spotkania z twórcami o wyraźnej wizji, dyskutującymi z otaczającą rzeczywistością przy wykorzystaniu formy, słowa, dźwięków i nieskończonej wyobraźni. Dotychczas gościliśmy m. in. Needcompany (Belgia), Hiroakiego Umedę (Japonia), Tanztheater Derevo (Rosja/Niemcy), Maria Kong Dancers Company (Izrael), Teatr Ósmego Dnia, Teatr Biuro Podróży, Sopocki Teatr Tańca, Teatrul Tineretului Piatra Neamt (Rumunia), Teatr Pieśń Kozła i wielu innych niezależnych i profesjonalnych artystów.

Festiwal anektuje wiele miejskich przestrzeni: Białostocki Ośrodek Kultury (Kino Forum, Klub Fama), Białostocki Teatr Lalek, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Rynek Kościuszki, Białostocki Teatr Lalek, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki i inne.

Więcej na www.bok.bialystok.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013