Język:

Wydarzenia

41. Święto wiosny w Węgorzewie

sobota, 24 marca 2018, 10:00-13:00

Województwo:
Warmińsko-Mazurskie
Królestwo:
Północne Mazury
Miejsce:
Portowa 1, 11-600 Węgorzewo

Organizatorzy zapraszają na Doroczne Święto Wiosny, które odbędzie się tradycyjnie w sobotę poprzedzającą Niedzielą Palmową. 


Nieodłączną cześcią węgorzewskiego Święta Wiosny są konkursy na marzannę i gaik, a także pokazy rękodzieła i kiermasz sztuki ludowej. Domowej roboty sery, miody, chleby, pierniki, nalewki, pisanki, palmy, wiklinowe kosze, serwetki, stroiki świąteczne, baranki − wszystko to będzie można kupić na stragach rozstawionych na terenie Parku Etnograficznego nad Węgorapą.

Kiermasz i pokazy rozpoczną się o godz. 10.00.

Do godz. 13.00 będzie można wziąć udział w lekcji tradycyjnego pisania pisanek (2 zł od osoby) i wykonywania palm wielkanocnych (5 zł od osoby), a w budynku MKL – zwiedzić wystawę Wielkanocne gry i zabawy (wstęp wolny).

Ok. godz. 12.00 ogłoszone zostaną wyniki konkursów.

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie; Towarzystwo Ratowania Dziedzictwa Kulturowego Kresów Dawnych i Obecnych Ojcowizna

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013