Język:

Wydarzenia

Dni Ustrzyk Dolnych

piątek, 27 kwietnia 2018 - niedziela, 6 maja 2018

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Miejsce:
Rynek, 38-700 Ustrzyki Dolne

Weekend Majowy pełen atrakcji

W tym roku przełom kwietnia i maja w Ustrzykach Dolnych będzie wypełniony imprezami kulturalnymi.

Wielkie świętowanie mieszkańcy stolicy Bieszczad zaczną już pod koniec kwietnia, od XX-lecia ustrzyckiego Teatru Formy PARRA. Jubileusz rozpocznie się 27 kwietnia barwnym korowodem ulicami miasta, po którym młodzi artyści wraz z Grażyną Kaznowską, opiekunką i założycielka teatru, odbiorą klucze do miasta z rąk burmistrza. W barwnym korowodzie udział wezmą również dzieci z ustrzyckich szkół i przedszkoli, które w tym dniu zaprezentują swój talent w ustrzyckiej hali. W trakcie jubileuszu odbędą się warsztaty twórcze i artystyczne dla starszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, spektakle plenerowe na ustrzyckim Rynku, koncert oraz wystrzałowy jubileusz z tortem.

Wielkie ustrzyckie świętowanie nie zakończy się jubileuszem PARRY. W trakcie tegorocznych „Dni Ustrzyk Dolnych” będziemy mieć okazję wysłuchać koncertu poświęconego papieżowi Janowi Pawłowi II w kościele św. Józefa Robotnika, pokazany zostanie film o kardynale Stefanie Wyszyńskim „Jako w niebie tak i w Komańczy” oraz odbędzie się koncert pieśni patriotycznych i koncert akustyczny zorganizowany przez ustrzycka bibliotekę.

Organizatorzy zaplanowali też m.in. koncerty zespołów: „Power Play”, „Elektryczne Gitary” oraz przegląd szkolnych twórczości ustrzyckich dzieci i młodzieży. Więcej informacji o wydarzeniach wkrótce.

Zapraszamy w imieniu organizatorów :)

Impreza bezpłatna.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013