Język:

Wydarzenia

Europejski Stadion Kultury Rzeszów 2018

czwartek, 21 czerwca 2018 - niedziela, 24 czerwca 2018

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Miejsce:
Hetmańska, 35-064 Rzeszów

W tym roku Europejski Stadion Kultury odbędzie się w Rzeszowie po raz ósmy, natomiast po raz szósty pod szyldem Wschód Kultury i potrwa cztery dni, od czwartku 21 czerwca do niedzieli 24 czerwca. Koncert Główny odbędzie się w piątek 22 czerwca na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

ESK to jeden z najciekawszych muzycznych festiwali w Polsce. W Rzeszowie wpisał się już na stałe w kalendarz imprez i stał się swego rodzaju kulturalną wizytówką miasta.

Podczas koncertu głównego usłyszymy kolektywy, czyli występy polskich artystów z gwiazdami z krajów Partnerstwa Wschodniego.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Już wiadomo, kto w tym roku zagra w Rzeszowie. Gwiazdą finału będzie Fink. To brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor i DJ. Współpracował z takimi artystami jak Amy Winehouse, John Legend, Banks, Professor Green, Nitin Sawhney czy Bonobo.

Zagrają też: ØRGANEK, DARIA ZAWIAŁOW, DAVID CHAKHALYAN, HAPPYSAD, BRUNETTES SHOOT BLONDES, LAO CHE, TRIO MANDILI, GOLEC UORKIESTRA, ZDOB SI ZDUB.

W ramach Wschodu Kultury oprócz ESK odbywają się także: Inne Brzmienia Art and Music Festiwal w Lublinie (28 czerwca – 1 lipca) oraz festiwal Inny Wymiar w Białymstoku (31 sierpnia – 2 września).

 

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013