Język:

Wydarzenia

Rajd Bike Orient Świętokrzyskie

piątek, 29 czerwca 2018, 16:00 - sobota, 30 czerwca 2018, 22:00

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
Podgród 57, 26-085 Miedziana Góra, Ćmińsk

Rajd Bike Orient po raz drugi zawita w świętokrzyskie. Gospodarzem imprezy, będzie Gmina Miedziana Góra. Baza rajdu zlokalizowana będzie w Ośrodku Sportów Masowych w Ćmińsku. Uczestnicy wydarzenia wyruszą na kilkugodzinne poszukiwanie punktów kontrolnych zlokalizowanych na terenie gminy Miedziana Góra i okolicach.

Rajdy Bike Orient to imprezy na orientację z 10 letnią historią. Zadaniem uczestników jest odnalezienie w terenie przy pomocy mapy jak największej liczby wyznaczonych przez organizatora miejsc w ustalonym limicie czasu. Klasyfikacja prowadzona będzie na trzech trasach: Fan 30 km, Mega 60 km i Giga 120 km. W wyznaczonych miejscach zlokalizowane będą specjalne oznaczenia w postaci lampionów ze znacznikami do potwierdzania obecności na kartach startowych.

Udział w imprezie to sportowa rywalizacja z aspektami krajoznawczymi. Wyznaczone miejsca pozwolą uczestnikom odwiedzić interesujące miejsca regionu świętokrzyskiego: dawne kamieniołomy, punkty widokowe, miejsca pamięci narodowej, malownicze zakola rzek, miejsca kultu religijnego. Startujący pokonają trasę między punktami samodzielnie lub w zespołach. Możliwość wyboru drogi między punktami i kolejność ich odnajdowania dają uczestnikom możliwość zaznania ciekawej przygody.

Organizatorzy zadbają o uczestników również pod względem kulinarnym. Na trasie zlokalizowany będzie bufet, a na mecie ciepły posiłek regeneracyjny oraz grill. Najlepsi w rywalizacji mogą liczyć na trofea sportowe oraz upominki. Przewidziana jest również dodatkowa klasyfikacja mieszkańców Gminy Miedziana Góra.

Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Miedziana Góra Pan Zdzisław Wrzałka. Organizatorami imprezy są Klub Turystyki Rowerowej Bike Orient oraz Stowarzyszenie Aktywny Ćmińsk.

Informacje i zapisy dostępne są na stronie internetowej: www.bikeorient.pl oraz profilu facebookowym www.facebook.com/bikeorient

Mieszkańcy Gminy Miedziana Góra mogą skorzystać z bezpłatnego udziału w rajdzie.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013