Język:

Wydarzenia

MrockFest 2018 w Tarnobrzegu

sobota, 21 lipca 2018, 14:00-00:00

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Miejsce:
Żeglarska 2, 39-400 Tarnobrzeg

Stowarzyszenie M-Rock Tarnobrzeg oraz Miasto Tarnobrzeg zapraszają na festiwal muzyczny MrockFest 2018. Tym razem impreza odbędzie się nad Jeziorem Tarnobrzeskim, a dokładnie na terenie Mariny Tarnobrzeg.

 

Zagrają:

Komety - warszawski zespół rockowy mocno zainspirowany punk rockiem i rockabilly. Zespół istniał jako drugi projekt muzyków warszawskiej grupy muzycznej Partia – Lesława i Arkusa. Jako „Komety” wystąpili po raz pierwszy w 2002 roku, w filmie Przemysława Wojcieszka „Głośniej od bomb”. Jako datę powstania zespołu częściej podaje się jednak rok 2003, kiedy Partia została rozwiązana, a Komety nagrały pierwszą płytę. Od początku istnienia grupy jej głównym liderem jest Lesław, który jest także autorem tekstów i muzyki.

Stay Nowhere - krakowski zespół, który gdyby powstał pod koniec lat 80-tych w Seattle, to dziś byłby jednym tchem wymieniany z najważniejszymi zespołami wytwórni Sub Pop. Ich muzyka to melancholijny, czasami wściekły rock'n'rollowy garaż. Jedni usłyszą falę emo lat 90-tych, inni stary dobry, zbuntowany grunge. Jedno jest pewne - przy tym zespole ciężko ustać w miejscu.

Pleasure Trap - warszawska grupa grająca power pop, punk i ska. Coś dla fanów brytyjskiego grania z przełomu lat 70-tych i 80-tych. W ich muzyce można usłyszeć inspiracje takimi zespołami jak: Martha Reeves, The Who, The Clash, The Jam, The Kinks, Small Faces. Od niedawna grają na żywo z klawiszami, to trzeba zobaczyć.

Regres - hardcore'owi weterani z Częstochowy. W świecie pełnym zła i okrucieństwa niosą namiastkę dobra. Choć na głowach coraz mniej włosów, a pod nosem więcej swojskiego wąsa ich muzyka, a zwłaszcza teksty, tak samo jak kilkanaście lat temu gdy zaczynali, to prawdziwy poradnik jak żyć w zgodzie ze sobą, z naturą i z innym człowiekiem. Pozytywne energia i emocje wykrzyczane w niecałe 20 min.

The Heavy Clouds - grupa powstała w 2014 roku w Warszawie, kiedy to grający razem Bartek i Piotr postanowili po rozpadzie zespołu Maqama kontynuować wspólne granie, kierując się jednak w rejony bardziej rock‘n‘rollowe. Był gitarzysta i perkusista, potrzebny był basista i ktoś kto stanie za mikrofonem. Niebawem do składu dołączył Wojtek obejmując obydwa wakaty i brzmienie zespołu zaczęło się krystalizować. Jako klasyczne rockowe trio panowie czerpią garściami ze spuścizny hard rocka, grunge’u i stonera.

The Saturday Tea - młode, warszawskie chłopaki grający indie rocka, w którym bardzo dużo znajdziecie bluesa, przesterowanych punkowych gitar i psychodelicznych rockowych brzmień. Grali na większości dachów w stolicy, grali w USA na kultowym festiwalu, czas by zagrali na MrockFest w Tarnobrzegu.

 

Więcej informacji na www.facebook.com

 

Wstęp wolny!

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013