Język:

Wydarzenia

XI Konkurs Kulinarny na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego

niedziela, 15 lipca 2018, 12:00-22:00

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
Rynek, 26-035 Raków

„Pierogi na sto sposobów” – pod takim hasłem odbędzie się 15 lipca organizowany po raz jedenasty konkurs kulinarny na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego.

Imprezie towarzyszyć będzie XV Powiatowy Przegląd Kapel Ludowych, które wykonają najpiękniejszą muzykę ludową naszego regionu.

 

W tym roku na organizowany przez kieleckie starostwo kulinarny konkurs „Pierogi na sto sposobów” zgłoszono prawie 40 różnych przepisów. Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, zespoły ludowe, gospodarstwa agroturystyczne oraz osoby indywidualne wykazały się wielką kreatywnością. Oto niektóre ze smakowitych i intrygujących nazw pierogów, które zostaną przygotowane w najbliższą niedzielę w Rakowie: pierogi ze świętokrzyskim kawiorem, pierogi z niespodzianką japońską, pierogi opata, pierogowa pychotka, pierogi spod Zamczyska, pierogi biblijne z soczewicą, pierogi pieczone, pierogi z farszem rybnym i czosnkiem niedźwiedzim, pierogi z nutą prawdziwków – to tylko część z pomysłów kucharek z powiatu.

- Organizując po raz kolejny konkurs, chcemy kultywować, propagować i pogłębiać wiedzę o tradycjach kulinarnych naszego regionu, a także pokazać bogactwo i różnorodność lokalnych tradycji ludowych – zaprasza starosta kielecki Michał Godowski, który razem z Konradem Marciszem, szefem kuchni Hotelu Grafit w Miedzianej Górze przygotowywali pierogi „Pierogi Hrabiny Tyszkiewiczowej”.

 

Imprezie towarzyszyć będzie XV Powiatowy Przegląd Kapel Ludowych.

Wystąpią: Kapela z Rykoszyna, Kapela Łysogórska, Kapela Sióstr Piotrowicz, Kapela z Kakonina, Kapela Bielińska, Kapela Leśnianie, Kapela Świętokrzyskie Jodły i Kapela Modrzewianie.

 

Program Konkursu Kulinarnego na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego i XV Powiatowego Przegląd Kapel Ludowych.

12:00 — Uroczysta Msza Święta w intencji osób społecznie zaangażowanych w inspirowanie aktywności lokalnej, krzewienie kultury, kultywowanie ludowych tradycji oraz dziedzictwa Małych Ojczyzn — Sanktuarium MBCP w Rakowie.

13:00 — Przejście korowodem z kościoła na rynek przy akompaniamencie kapeli ludowej.

13:15 — Powitanie gości przez organizatorów. Krótkie przemówienia.

13:40 — Przedstawienie jury konkursów oraz uczestników.

14:15 — Przegląd kapel i konkurs kulinarny.

16:15 — Występ zespołu „Sidus".

16:45 — Zespół „Chmielnikersi" — lata 20-te, lata 30-te.

18:00 — Wręczenie nagród i wyróżnień.

18:30 — Zespół „Chmielnikersi" — muzyka żydowska.

20:00 — Zabawa taneczna.

 

Więcej informacji na: www.powiat.kielce.pl

 

 Zapraszamy w imieniu organizatorów!

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013