Język:

Wydarzenia

Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

sobota, 11 sierpnia 2018 - niedziela, 26 sierpnia 2018

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
Duża 9, 25-304 Kielce

Już w sierpniu, w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, odbędzie się czwarta edycja Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!, czyli trwające przez trzy weekendy w miesiącu prezentacje spektakli, pokazy filmów, czytania sztuk i wiele innych atrakcji. Nowym przedsięwzięciem towarzyszącym imprezie są też bezpłatne warsztaty medialne adresowane do nastolatków w wieku od 13 do 19 lat. Spotkania odbywać się będą w teatrze, ale uczestnicy odwiedzą też lokalne redakcje.

Program warsztatów zakłada czterodniowe, kilkugodzinne zajęcia poprzedzające Festiwal (w terminach od 6 do 9 sierpnia) dotyczące różnych rodzajów mediów. Warsztaty prasowe poprowadzi Lidia Cichocka z „Echa Dnia”, telewizyjne - Agnieszka Rokita z Telewizji Świętokrzyskiej, a radiowe - Aleksandra Niemczyk z Radia eM Kielce. Będzie też moduł dotyczący nowych mediów i public relations realizowany przez filmowca Krzysztofa Kiziewicza oraz copywriterkę Annę Andrakę.

Co ważne, uczestnicy projektu nie tylko poznają tajniki pracy dziennikarskiej (w tym najważniejsze gatunki i zasady tworzenia materiałów), ale mogą też spróbować swoich sił w praktyce. Powołana grupa stworzy wspólnie festiwalową gazetę, a wybrane relacje i materiały związane z przeglądem Hurra! ART! (w trakcie jego trwania tj. 11-12.08, 18 -19.08, 25-26.08) trafią też na łamy mediów patronujących warsztatom.

Chętni do udziału w zajęciach proszeni są o przesłanie formularza zgłoszeniowego (do pobrania na stronie www.teatrkubus.pl) na adres: urszula.dudek@teatrkubus.pl do 29 lipca 2018 r.  Warunkiem rekrutacji jest też pisemna wypowiedź na temat „Interesują mnie media, ponieważ…” , nieprzekraczająca jednej strony maszynopisu.
Wybrani przez organizatorów autorzy 10 najciekawszych tekstów zostaną zakwalifikowani do udziału w warsztatach, o czym zostaną powiadomieni mailowo w dniu 2 sierpnia 2018.   

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Serdecznie zapraszamy do odkrywania dziennikarskich pasji, a także uczestnictwa w sierpniowych atrakcjach Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013