Język:

Wydarzenia

Święto wiatru

niedziela, 14 października 2018, 14:00-18:00

Województwo:
Warmińsko-Mazurskie
Królestwo:
Nad Zalewem Wiślanym
Miejsce:
Łęcze 29, 82-340 Łęcze

Miłośników latawców zapraszamy w niedzielę 14 października do Łęcza

 

Łęcze (warmińsko-mazurskie, pow. tolkmicki) to Wioska Wiatru i Podcieni. Należy do Partnerstwa Miejscowości Tematycznych Miejsca z Duszą.  Swój temat przewodni zawdzięcza m.in. wiejącym tu silnym wiatrom oraz zabytkowemu wiatrakowi. Te właśnie elementy mieszkańcy postanowili wykorzystać organizując Święto Wiatru.

Jest to pierwszy taki festiwal, ale zamysł jest taki by wszedł na stałe do harmonogramu lokalnych wydarzeń. Miejscowość i mieszkańcy mają ogromny potencjał i chcą go dobrze wykorzystać.

 

Święto Wiatru to też  jeden z elementów promocji naszej wsi - mówi Aleksandra Olszewska z Polskiej Izby Dziedzictwa Kulturowego z Łecza - organizacji użyczającej osobowości prawnej grupie inicjatywnej mieszkańców organizującej festiwal.

 

Zapraszamy wszystkich, małych, dużych, z większymi, czy mniejszymi zdolnościami plastycznymi i modelarskimi. Latawce to wspaniała zabawa. Będzie je można stworzyć na miejscu w ramach warsztatów, pod opieką specjalistów z Fundacji Strefa Mocy. 

Ponadto każda osoba, rodzina, czy cała klasa może przygotować latawce wcześniej, a podczas Święta Wiatru zaprezentować je na pięknym, nadzalewowym niebie i wziąć udział w konkursie.

Mieszkańcy Łęcza będą też mogli wykonać drewniane wiatraki - symbole Łęcza, którymi można ozdobić płoty, domy, ogródki.

Zwieńczeniem Święta Wiatru będzie profesjonalny pokaz dużych latawców w kształcie zwierząt, ruchomych rotorów i turbin, wielobarwnych motyli czy kilkunastometrowej ośmiornicy (przy sprzyjających warunkach).

Zapraszamy w imieniu porganizatorów na szkolne boisko w niedzielę 14 października od godziny 14.00 - będzie wietrznie, kolorowo, latawcowo!

 

Zadanie jest dofinansowane ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie III” przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz przy wsparciu Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013