Język:

Wydarzenia

2. Lidzbarski Wyścig Szosowy

środa, 1 maja 2019

Województwo:
Warmińsko-Mazurskie
Królestwo:
Warmia i okolice
Miejsce:
ul. Kąpielowa 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

Już po raz drugi Lidzbark Warmiński ugości kolarzy szosowych, których czeka niepowtarzalne ściganie. Zawodnicy zmierzą się na dwóch dystansach – 69 i 127 kilometrów.  Każdy zawodnik zobowiązany jest pokonać wyznaczoną pętlę odpowiednio 3 i 6 razy.

Pętla będzie oznaczona tablicami przez organizatora. Trasę wyznaczono przez malowniczy, ale i wymagający teren okolic Lidzbarka Warmińskiego – zawodnicy zafiniszują na legendarnym podjeździe pod Termy Warmińskie.

Wyścig to także szereg dodatkowych atrakcji – oprawa muzyczna i rowery testowe w miasteczku zawodów na Termach Warmińskich oraz bufet na trasie zawodów. Ambasadorem wyścigu jest Przemysław Niemiec – światowej klasy kolarz szosowy. O profesjonalny komentarz zadba Adam Probosz.

Pula nagród finansowych i rzeczowych to m.in. 21 tysięcy złotych. Każdy zawodnik otrzymuje wejściówkę na Termy Warmińskie.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013