Język:

Wydarzenia

12. Stalowowolska Masa Krytyczna

środa, 1 maja 2019, 18:30-22:00

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Miejsce:
pl. Piłsudskiego, 37-450 Stalowa Wola

Na świecie rowerowe masy krytyczne na ulice miast wyjeżdżają już od prawie 30 lat. Stalową Wolę rowery zdominują po raz dwunasty. W ten spektakularny sposób rowerzyści upominają się o prawo bycia pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego oraz domagają się bezpiecznej infrastruktury drogowej i wygodnych ścieżek rowerowych.

Masy krytyczne popularyzują używanie rowerów w komunikacji miejskiej i promują bezpieczne zachowania wśród cyklistów. Przypominają o widoczności na drodze oraz obowiązujących przepisach ruchu drogowego.
Jaki konkretny cel XII Stalowowolskiej Rowerowej Masy Krytycznej obrali sobie jej organizatorzy, czyli Stowarzyszenie „Rowerzyści ze stali”? Przekonamy się o tym już 1 maja, tuż przed startem. Wtedy to uczestnikom przedstawiony zostanie manifest, który następnie trafi do instytucji zarządzających miejską infrastrukturą drogową.
Trasa przejazdu jest pętlą, ze startem i metą na Placu Piłsudskiego, gdzie po przyjeździe organizatorzy planują wykonanie pamiątkowej fotografii.

1 maja 2019
godz. 17.45 – 18.25 – rejestracja uczestników, wydawanie pamiątkowych szprychówek
godz. 18.30 – start

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013