Festiwal Europejski Stadion Kultury 2020 w Rzeszowie
piątek, 28 sierpnia 2020, 10:00 - niedziela, 30 sierpnia 2020, 23:00
X edycja Europejskiego Stadionu Kultury odbędzie się w tym roku w ostatni wakacyjny weekend od 28 do 30 sierpnia. Trzy dni w Rzeszowie wypełnią pokazy filmowe, wystawy, parady uliczne, warsztaty, atrakcje dla dzieci i całych rodzin oraz po raz pierwszy w tym roku, silentcinema. Najważniejszym punktem programu będzie koncert główny w Hali Podpromie, który otworzy Krzysztof Cugowski z Filharmonia Podkarpacką oraz Zespołem Mistrzów. Podczas koncertów wystąpią też: Ania Dąbrowska i Sirusho, Sorry Boys i Nino Katamadze, Mioush i GO A oraz Katarzyna Nosowska i PVNCH. Udział we wszystkich projektach festiwalu jest bezpłatny.
Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury
28 – 30 sierpnia 2020
Piątek, 28 sierpnia
Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkilles - plac pod Mostem Zamkowym
10:00 - 18:00 - Pandomia - wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego - Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29 (wystawa czynna do końca września)
10:00 - 18:00 - Dyplomy 2020 - wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. P.Michałowskiego w Rzeszowie - Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29
10:00 – 18:00 - wystawa fotografii ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13
9:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
9:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
10:00 – 11:00 - warsztaty ilustratorskie – prowadzenie Bogna Sroka-Mucha – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
11:00 – 12:00 - warsztaty animacji poklatkowej – prowadzenie Katarzyna Agopsowicz – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
14:00 – 00:00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary
16:00 – 18:00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wieszanie prac, ul. Matejki 10
16:00 - 17:00 - Brave Kids - finał projektu - klub festiwalowy, Bulwary
14:00 – 18:00 - Just Art &Chill Out – SweetDreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego
16:00 – 18:00 - A3Teatr – warsztaty lampionów, które zostaną wykorzystane do parady „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej.” - klub festiwalowy, Bulwary
17:00 - 18:45 - projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 - Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
20:00 – 23:00– Koncert Główny – Hala Podpromie, ul. Podpromie 10
Krzysztof Cugowski z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego
Ania Dąbrowska i Sirusho (Armenia)
Sorry Boys i Nino Katamadze (Gruzja)
Miuosh i GO A (Ukraina)
Nosowska i PVNCH (Ukraina)
23:00 - 01:00 - kino - klub festiwalowy, Bulwary
Sobota, 29 sierpnia
Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkilles - plac pod Mostem Zamkowym
10:00 - 18:00 - Pandomia - wystawa fotografii Przemysława Wiśniewskiego - Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29 (wystawa czynna do końca września)
10:00 - 18:00 - Dyplomy 2020 - wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. P.Michałowskiego w Rzeszowie - Galeria Miejska Zespołu Szkół Plastycznych, ul. Dąbrowskiego 29
10:00 – 18:00 - wystawa lalek i kostiumów ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – (foyer) Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13
10:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
10:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
Reklama
10:00 – 12:00 - warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy)
12:00 – 15:30 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – montaż prac, ul. Matejki 10
12:00 – 00:30 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary
13:00 – 14:00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” - wernisaż wystawy w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do 18 listopada),ul. 3 Maja 9
13:00 – 18:00 – Smyk Arena – warsztaty dla dzieci: kulkowy labirynt z materiałów recyklingowych, pachnące lawendowe woreczki, szkło na wesoło, nietuzinkowa skała - klub festiwalowy, Bulwary
14:00 – 16:00 - warsztaty „Zimowy Biały Słoń – o fotografii górskiej i podróżniczej”, prowadzący: Jacek Wnuk (obowiązują wcześniejsze zapisy) - Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9
15:00 – 16:00 – Mały Teatr Sensoryczny – projekt dla dzieci od 3 roku życia łączący w sobie elementy integracji sensorycznej, teatru oraz muzyki na żywo - klub festiwalowy, Bulwary
15:00 – 19:00 – warsztaty Etno-grafika - poznanie technik graficznych takich jak: linoryt, druk płaski z blachy offsetowej i przedruk (obowiązują zapisy)
15:00 – 19:00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary
15:00 – 19:00 Just Art &Chill Out – SweetDreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego
16:00 – 17:00 - parada teatralna “Zmysły” A3Teatr - Rynek, ul. 3 Maja
16:00 – 17:00 – wernisaż wystawy prac Galerii Bezdomnej w Nierzeczywistej (wystawa potrwa do 12 września), ul. Matejki 10
16:00 – 20:00 - ART on the border – podwórka muzyczno-artystyczne - działania z udziałem edukatorów BWA w Krośnie - podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni
17:00 - 18:45 - projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 - Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
19:00 – 22:30 - Koncert Baasch, Bokka, Karaś/Rogucki – klub festiwalowy, Bulwary
19:00 – 22:00 - Art Celebration: Zły – soundtruck do książki – Aga Zaryan, Robert Cichy, kapela z Targówka, raper Proceente, AC Band Michał Szkil - fortepian, Jakub Kozłowski – kontrabas, gitara basowa, Patryk Dobosz - perkusja, Tomasz Nowak – trąbka, Zbigniew Jakubek – syntezatory, Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – sample, głos; prowadzenie: Marcel Woźniak - Sala Polska Hotelu Bristol, Rynek 20
19:30 – 20:30 – KRAKSA - spektakl Teatru O.de.la – dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. 3 Maja 15
20:00 - 21:00 - ART on the border – podwórka muzyczno-artystyczne - koncert zespołu The FreebornBrothers- podwórko przy Synagodze Staromiejskiej i Starej Drukarni
20:00 - 21:00 - Na Styku – zderzenie instrumentów dawnych z najnowszą technologią muzyczną - instalacja - Galeria R_Z, ul. 3 Maja 16
23:00 – 01:00 – kino – klub festiwalowy, Bulwary
Niedziela, 30 sierpnia
Rzeszowskie Etnograffiti – graffiti w wykonaniu grupy OUTLINEkilles - plac pod Mostem Zamkowym
10:00 – 18:00 - Wystawa lalek i kostiumów ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Teatru Lalek z Grodna (BL) – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13
10:00 – 19:00 – wystawa „Latorośl” Bogny Sroki-Muchy oraz wystawa czasowa – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
10:00 – 19:00 – pokazy filmowe – Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
9:00 – 23:00 - Bitwa o Wschód vol. 4 – warsztaty oraz bitwy break dance – Przystań na Lato, ul. Szopena 35A
10:00 – 18:00 – Galeria Bezdomna w Nierzeczywistej – wystawa prac (wystawa potrwa do 13 września), ul. Matejki 10
11:00 – 17:00 – „Biały Słoń – Pop-Iwan w śniegu i lodzie” – wystawa w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (wystawa potrwa do18 listopada)
12:00 – 20:00 - Na Styku – instalacja audiowizualna - koncert - Galeria R_Z, ul. 3 Maja 16
12:00 – 22:00 – Street Food Festiwal – klub festiwalowy, Bulwary
12:00 – 13:00 - Dróżki i ścieżki muzycznej wycieczki – koncert edukacyjny dla dzieci - Mobilna Filharmonia - klub festiwalowy, Bulwary
14:00 – 17:00 - Etno Inspiracje – warsztaty dla dzieci „Zrób swój instrument”, warsztaty bębniarskie, „Ogród dźwięków”, warsztaty tworzenia lalek motanek - Studium Instrumentów Etnicznych - klub festiwalowy, Bulwary
14:00 – 18:00 – KrosCon – gry planszowe dla małych i dużych – klub festiwalowy, Bulwary
16:00 – 20:00 - Just Art &Chill Out – SweetDreams – instalacja interaktywna / strefa chilloutu dla dzieci i dorosłych – okolice klubu festiwalowego
16:30 – 17:30 – “Alicja w Krainie Czarów” - premiera spektaklu dla dzieci wg adaptacji Gabriela Gietzky`ego – Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13 (obowiązują bezpłatne zaproszenia)
17:00 - 18:45 - projekcje animacji z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA THE BEST OF O!PLA 2020 - Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13
17:30 – 18:30 – KRAKSA - spektakl Teatru O.de.la – dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego, ul. 3 Maja 15
18:00 – 19:00 – koncert edukacyjny / interaktywny dla dzieci - Studium Instrumentów Etnicznych – klub festiwalowy, Bulwary
20:00 – 21:00 - parada teatralna „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej.” - A3Teatr, przejście z klubu festiwalowego na Al. Lubomirskich
21:00 – 22:30 – koncert zespołu DYM oraz Czarny Bez wraz z mappingiem autorstwa Dariusza Makaruka