Język:

Miejsca

Agroturystyka Teodozja i Jerzy Bartnik

Gospodarstwa agroturystyczne

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Polesie
Odległość od Green Velo
0.04 km
Kontakt
Adres:
Okuninka XIII-46, 22-200 Okuninka
Telefon:
+48 501 446 514, +48 82 571 70 96
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Gospodarstwo położone jest w odległości 100 m do plaży Jeziora Białego w miejscowości Okuninka – 7 km od Włodawy. Teren wokół tego zbiornika stał się centrum wypoczynku i rekreacji, położenie jeziora jest interesującym subregionem, o dużych walorach leczniczych, turystycznych i rekreacyjnych. Jezioro Białe wyróżnia się jakością wody jako „doskonała” , woda  przejrzysta, piaszczyste plaże, rozbudowana infrastruktura to niektóre z atutów tego miejsca. Okoliczne lasy są bogate w jagody i grzyby. Ładne widoki z terenu obiektu na Jezioro Czarne. Możliwość zorganizowania ogniska, grilla, popływania łódką lub wędkowania. Na terenie obiektu jest Sklep Spożywczo-Przemysłowy.

Atrakcje w okolicy:

Największą atrakcją jest blisko położony zespół jezior, najpopularniejsze jest Jezioro Białe w Okunince (po przeciwnej stronie ulicy), które oferuje turystom podświetlone molo, wzdłuż ciągnie się promenada, restauracje, kawiarnie, dyskoteki, wypożyczalnie sprzętu wodnego. Spływy kajakowe malowniczą rzeką Włodawką i rzeką Bug –kraina pięknych krajobrazów, jezior krasowego pochodzenia, tajemniczych lasów i mokradeł. Poleski Park Narodowy – ścieżki edukacyjne i przyrodnicze. Sobiborski Park Krajobrazowy – ścieżki przyrodnicze. Park Krajobrazowy  Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Ścieżki  i szlaki  rowerowe.

Zabytki  architektoniczne i sakralne. Włodawa miasto trzech kultur. Sobibór – Muzeum byłego hitlerowskiego obozu zagłady.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013