Język:

Miejsca

Kielecki Teatr Tańca

Teatry

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
0.9 km
Kontakt
Adres:
Plac Moniuszki 2b, 25-334 Kielce
Telefon:
41 361 27 46
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia

Kielecki Teatr Tańca to jeden z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Premierowy spektakl odbył się w 1995 roku w Olsztynie. Obecnie dyrekcja teatru zaangażowana jest w tworzenie zespołu artystycznego, który specjalizuje się w repertuarze opartym na stylach tańca jazzowego. Spektakle przybierają różnorodną formę: od małych form choreograficznych do dużych show z udziałem orkiestry symfonicznej i chóru.

 

Działalność Kieleckiego Teatru Tańca oparta jest na trzech płaszczyznach: działalność artystyczna (realizacja i wystawianie spektakli), edukacyjna (kształcenie młodych tancerzy w ramach dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, otwartych lekcji tańca oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego) oraz impresaryjna (organizacja corocznego Festiwalu Tańca w Kielcach). Teatr może pochwalić licznymi osiągnięciami, nagrodami i wyróżnieniami.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013