Język:

Miejsca

Kino STARÓWKA w Sandomierzu

Kina

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
0.17 km
Kontakt
Adres:
Rynek 25/26, 27-600 Sandomierz
Telefon:
15 832 29 64
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Kino "Starówka" powstało w styczniu 2011 roku, a jego działalność jest organizowana przez Sandomierskie Centrum Kultury. Od początku swego istnienia zachwyca odwiedzających, nie tylko repertuarem, ale również nietuzinkowym wnętrzem. Jego atmosfera sprzyja projekcjom filmowym, a także stanowi doskonałe miejsce na koncerty i inne kameralne wydarzenia kulturalne.

 

To między innymi tutaj corocznie odbywa się Festiwal Filmów Niezwykłych. Dla zapewnienia komfortu widzom, kino stale się rozwija. Niewątpliwym przełomem była cyfryzacja. Obecnie w "Kinie Starówka" wyświetlane są produkcje komercyjne, często premierowo, lecz nie ustępują one miejsca niszowym filmom. Projekcje odbywają się w formacie 2D oraz 3D. Na sali kinowej znajduje się 49 wygodnych foteli. Przy "Kinie Starówka" działa również Dyskusyjny Klub Filmowy, do którego przystąpić może każdy miłośnik "dziesiątej muzy". Spotkania odbywają się w kinie w poniedziałki o godz. 19.00.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013