Język:

Miejsca

Ośrodek jazdy konnej Amazonka w Borkowie

Ośrodki jazdy konnej/ stadniny koni

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
0.46 km
Kontakt
Adres:
Borków 68
Telefon:
+48 41 317 19 92, +48 608 315 567
Udogodnienia

Amazonka w Borkowie to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych ośrodków jeździeckich w województwie. Obiekt zajmuje się jazdą sportową (w której może pochwalić się wieloma sukcesami), rekreacją, turystyką i hodowlą. Na terenie stadniny często odbywają się zawody jeździeckie.

 

Ośrodek znajduje się w Borkowie – malowniczej miejscowości położonej ok. 15 km od centrum Kielc, otoczonej sosnowym lasem, w bezpośrednim sąsiedztwie zagospodarowanego zalewu rekreacyjnego o powierzchni 40 ha. Amazonka dysponuje doskonałymi warunkami do jazdy zarówno sportowej, jak i rekreacyjnej. Jazdy odbywają się na dwóch maneżach, a przy niesprzyjającej pogodzie - na krytej ujeżdżalni. Istnieje możliwość wzięcia udziału w przejażdżkach w terenie lub kilkudniowych obozach jeździeckich. Właściciele ośrodka zapewniają nocleg w wygodnych domkach 2- i 3- osobowych oraz w części hotelowej. Z noclegu korzystać mogą osoby indywidualne i grupy zorganizowane, które mogą też liczyć na dodatkowe atrakcje (przejażdżki kuligiem, bryczką, ogniska, itp.). Obiekt prowadzi pensjonat dla koni, które mają zapewniony wybieg oraz opiekę weterynaryjną, masztalerską i kowlską.Usługi dodatkowe i wyposażenie:
- dwa maneże i rozprężania (przeszkody, drążki, itp.)
- kryta ujeżdżalnia (25x14m)
- toczki/kaski i palcaty
- pensjonat dla koni
- usługi noclegowe
- organizacja kuligów, przejażdżek bryczką i ognisk
- organizacja imprez integracyjnych 
- miejsce grillowe pod wiatą

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013