Język:

Wydarzenia

FESTIWAL NAUKI 2017 W G2A ARENA

niedziela, 17 września 2017, 11:00 - poniedziałek, 18 września 2017, 14:00

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Miejsce:
Jasionka 953, 36-002 Jasionka

W tym roku Festiwal Nauki odbędzie się od 17 do 18 września w G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Województwa Podkarpackiego w Jasionce.

Organizatorem wydarzenia są firma Pratt&Whitney Rzeszów oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, G2A Arena oraz Polską Agencją Kosmiczną.

Festiwal Nauki odbywa się od 2015 roku - wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczestników i wystawców.

Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Festiwal Nauki wpisuje się w obchody 80-lecia istnienia Pratt&Whitney Rzeszów, dawnego WSK „PZL-Rzeszów” S.A.

Program festiwalu:

niedziela, 17 września, wstęp wolny dla wszystkich chętnych

- 11.00 - 18.00 - Piknik Naukowy - strefa ze stanowiskami naukowymi, na których zaprezentują się i swoje osiągnięcia organizacje, koła naukowe, instytucje i inne podmioty związane głównie z naukami ścisłymi i kierunkami technicznymi.

- 11.00 - 18.00 - Wystawy interaktywne - dzięki interaktywnym eksponatom w nowatorski, nietypowy sposób, odwiedzający będą mogli zapoznać się z wybranymi zagadnieniami i zjawiskami. Dwie interaktywne wystawy o łącznej powierzchni ponad 600 m2, które na co dzień spotkać można w centrach nauki w Polsce i za granicą. Wystawy będą dostępne dla wszystkich odwiedzających.

- 12.00, 14.00, 16.00 - Wykłady naukowe - prelekcje i pokazy naukowe, prowadzone przez popularyzatorów nauki, ekspertów oraz wykładowców uczelni wyższych. Po raz pierwszy wykłady Politechniki Dziecięcej otwarte będą także dla rodziców i opiekunów.

- 12.00 - Brr... Bardzo zimno - czyli eksperymenty z ciekłym azotem. Wykład prowadzony przez grupę Szalonych Naukowców z Laboratorium Pana Korka.

- 14.00 - O luminescencji słów kilka

- 16.00 - Skąd się biorą kolory

- 19.00 - 22.00 - „Wieczór z nauką 18+” - wieczorne spotkanie naukowe z ekspertami skierowane wyłącznie do dorosłych. To panel trzech mini wykładów naukowych, w trakcie których poruszymy aktualne tematy i nierzadko kontrowersyjne zagadnienia. To także czas na dyskusję i poszukiwanie odpowiedzi na pytania o współczesny świat. W przerwach stawiamy na dobrą naukową rozrywkę - do dyspozycji uczestników będzie wystawa interaktywna, a także specjalne pokazy naukowe.

 

poniedziałek, 18 września - wymagana rejestracja

dzień dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

 

Festiwal Nauki finansowany jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

 

Więcej na www.dolina-wiedzy.pl

Nadchodzące imprezy

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013