Język:

Wydarzenia

Hubertus Świętokrzyski

niedziela, 6 października 2019, 11:00-18:00

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
aleja Na Stadion 25A, 25-001 Kielce

Hubertus Świętokrzyski to święto organizowane na cześć belgijskiego biskupa, świętego Huberta z Liege, patrona myśliwych i leśników.

Święto myśliwych i leśników ma na celu promocję nie tylko łowiectwa, lecz także ochrony przyrody. Rozpoczyna się mszą św. w kieleckiej katedrze. Po niej uroczysty pochód wyrusza na Stadion Leśny – teren rekreacyjny, położony na obrzeżach miasta. Tutaj odbywają się m.in. tradycyjna pogoń za lisem, pokazy sokolnicze
oraz degustacje potraw z dziczyzny i innych regionalnych specjałów, przygotowywane przez zrzeszonych w świętokrzyskiej sieci dziedzictwa kulinarnego. Towarzyszą im występy artystyczne na scenie plenerowej.

Podczas imprezy będzie można oglądać wystawy i pokazy trofeów myśliwskich, sprzętu, mody i odzieży i stoiska kół łowieckich. Na gości będą czekały stoiska z pamiątkami, akcesoriami łowieckimi i myśliwskimi oraz bezpieczne stanowiska i strzelnice.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013