Język:

Wydarzenia

Supermaraton Pieszy - Konecka Setka

piątek, 26 sierpnia 2022 - sobota, 27 sierpnia 2022

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
Spacerowa, 26-200 Sielpia Wielka

Impreza, z roku na rok, cieszy się coraz większym powodzeniem, poszerzając swój zasięg, z imprezy regionalnej do ogólnopolskiej. Ma charakter indywidualny i wymaga od uczestników bardzo dobrej zaprawy w turystyce pieszej.

Świetna dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości w długodystansowej wędrówce. Do pokonania są dwie pętle, po zróżnicowanej nawierzchni, w limicie 27 godzin. Pierwsza z nich pokonywana jest w nocnych warunkach, bowiem uczestnicy wychodzą na trasę o godz. 19.00. Druga pętla, w zależności od kondycji piechurów, indywidualnie, raczej już za dnia. Istnieje możliwość ukończenia marszu na dystansie 75 km.

Każdy uczestnik, który ukończył dystans 100 km otrzymuje na uroczystym zakończeniu imprezy okolicznościową, imienną statuetkę. Wszyscy uhonorowani zostają medalami i pamiątkowymi dyplomami oraz biorą udział w losowaniu upominków. W ramach wpisowego oragnizatorzy zapewniają także poczęstunek na mecie, ognisko z pieczeniem kiełbasek, nocleg z soboty na niedzielę oraz śniadanie serwowane w niedzielny poranek, tuż przed zakończeniem i uroczystym podsumowaniem imprezy.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013