Język:

Wydarzenia

Harcerski Rajd Świętokrzyski

czwartek, 3 czerwca 2021, 11:00 - niedziela, 6 czerwca 2021, 23:00

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
Świętokrzyski Park Narodowy, 25-303 Kielce

Organizowany od kilkudziesięciu lat Ogólnopolski Harcerski Rajd Świętokrzyski jest najstarszą harcerską  imprezą turystyczną w Polsce. Co roku ponad 800 zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów wędruje  świętokrzyskimi szlakami.

To szczególny rajd i szczególni ludzie, którzy go tworzą, i którzy do dziś z sentymentem wspominają czas wędrówek i szczególnych przyjaźni. W rajdzie uczestniczą harcerze z całej Polski przemierzając wytyczone przez organizatorów trasy, zróżnicowane pod względem trudności, dostosowane do różnych grup wiekowych. Rajd jest okazją do bliższego poznania regionu, jego przyrody, historii i kultury. Coś magicznego  musi być w ,,Świętuchu”, skoro przez 50 lat spotykają się na nim harcerskie pokolenia wędrując, wspominając, śpiewając i bawiąc się znakomicie na jego trasach. Trasach, które są bardzo różne, zarówno pod względem turystycznym, jak i programowym.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013