Język:

Wydarzenia

VI Ultramaraton Podkarpacki

sobota, 27 kwietnia 2019

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Miejsce:
Rynek , Rzeszów

Stowarzyszenie Ultra Run wraz ze swoimi sponsorami oraz partnerami organizuje kolejną już VI edycję Ultramaratonu Podkarpackiego. Zawody odbędą się 27 kwietnia 2019 roku i jak zwykle poprowadzone będą wokół miasta Rzeszowa.

Trasa Ultramaratonu Podkarpackiego jest unikalna w skali Polski. Stanowi połączenie zawodów ultra rozgrywanych na podłożu asfaltowym z bieganiem terenowym. Specyfika biegu wiąże się z faktem, że „serce” zawodów zlokalizowane jest w ścisłym centrum dużego wojewódzkiego miasta Rzeszowa, które otoczone jest siecią miejscowości. Kolejną cechą charakterystyczną – oprócz podłoża – jest ukształtowanie terenowe. Bieg na dystansach 52, 72 i 118 km rozpoczyna się na płaskim podłożu, aby po 8 kilometrach stać się rywalizacją w terenie pofałdowanym, z krótkimi i dynamicznymi podbiegami. Stanowi to o urodzie tej trasy, ponieważ bardzo często zmienia się jej charakter, podłoże oraz krajobrazy.

Ultramaraton Podkarpacki rozegrany zostanie na trzech dystansach: 52 km, 72 km i 118 km.

Bieg na najkrótszym dystansie dedykowany jest szczególnie dla debiutantów na dystansie ultramaratonu. Trasa UP 70 km jest wyzwaniem dla miłośników zbiegów i podbiegów, które choć niedługie są liczne. Trasa długa została zbudowana z myślą o ultramaratończykach doświadczonych i lubiących rywalizować także na trasach płaskich, gdyż po 60 km ukształtowanie terenu zmienia się, co wiąże się z położeniem geograficznym Rzeszowa na pograniczu pogórza Środkowobeskidzkiego i Kotliny Sandomierskiej.

Zawodom na dystansach ultra będzie towarzyszył bieg Wisłok Trail 30 km rozgrywany po trasie UP 50 km na odcinku Tyczyn – Rzeszów Rynek.

Ultramaraton Podkarpacki to wydarzenie sportowe, które na trwałe wpisało się w pejzaż Podkarpacia i ultramaratonu w Polsce.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013