Język:

Miejsca

Gliwicka Agencja Turystyczna S.A. Oddział: „ZAMEK” w Lesku

Inne noclegowe

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Odległość od Green Velo
50 km
Kontakt
Adres:
Lesko, Piłsudskiego 7, 38-600 Lesko
Telefon:
+48 13 469 62 68
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Zamek w Lesku -  mieści się w zaadaptowanym na cele wypoczynkowe  XVI wiecznym zamku położonym nad rzeką San w Bieszczadach. Usytuowanie ośrodka stwarza niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi i rekreacji. Obiekt posiada 100 miejsc w pokojach 1,2,3,4 osobowych, oraz apartamentach, obiekcie świadczone są usługi gastronomiczne. Pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny, TV. W obiekcie znajduje się kawiarnia, stylowe sale. Zamek  otoczony jest 2 ha parkiem,  teren obiektu jest ogrodzony.

Zamek w Lesku  wzniesiony w XVI wieku z inicjatywy Piotra Kmity Marszałka Wielkiego Koronnego, przebudowany przez Stadnickich otrzymał mury obronne z bastejami i basteją. W 1701 r. zniszczony przez Szwedów, został odbudowany przez Józefa Ossolińskiego, wojewodę wołyńskiego. W 1783 roku zamek częściowo spłonął. Obecny wygląd został uwarunkowany  przebudową w XIX wieku według projektu Wincentego Pola. W czasie II wojny światowej zamek został poważnie uszkodzony. Po wojnie został wyremontowany.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013