Język:

Miejsca

Park Historyczno - Kulturowy: "Bug - Pogranicze Kultur i Religii"

Parki/muzea etnograficzne

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Puszcza Białowieska i Puszcza Knyszyńska
Odległość od Green Velo
15 km
Kontakt
Adres:
Kopernika 9, 17-312 Drohiczyn
Telefon:
+48 789 387 141
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Na obiekcie znajdują się dwa muzea, oraz punkt informacji turystycznej zaopatrzony w materiały na temat atrakcji turystycznych, jak też publikacje Szlaku Green Velo. Odwiedzającym nas turystom, polecamy zbiory muzealne z dziedziny etnografii, archeologii, wystawę starych motocykli, oraz jedyne w Polsce Muzeum Kajakarstwa. Nasz obiekt dostępny jest zwiedzającym codziennie w godz. 9.00-17.00 /maj-październik/, po sezonie turystycznym udostępniany w godzinach pracy MGOK  pon.-pt. 8.00-16.00 / listopad- kwiecień/.

Turystom rowerowym  oferujemy:

- bezpieczny parking

- bezpłatne  materiały informacyjne o obszarze, atrakcjach, materiały Szlaku Green Velo

- aktualne informacje o punktach serwisowych i sklepach rowerowych z częściami zamiennymi do rowerów

Ponadto gmina Drohiczyn posiada bardzo dobrą infrastrukturę ścieżek rowerowych  wykonanych w ramach projektu „Bug rajem dla turysty”, są położone w   regionie Podlasia Nadbużańskiego charakteryzującego się różnorodnością kulturową, którą region zawdzięcza położeniu na granicy kultur, narodów, religii i wyznań. Wszystko to wpływa na specyficzną aurę pogranicza, która jest tu silnie odczuwalna. Tutejsza kultura uwarunkowana jest silnie położeniem geograficznym, gdyż rzeka Bug wraz z dopływami od stuleci była istotnym czynnikiem komunikacyjnym i gospodarczym, który określał warunki rozwoju.  Ścieżki rowerowe skierowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych poznawaniem przyrody.  Gmina Drohiczyn - całkowita długość ścieżek to 9,222km - Ścieżki rowerowe zlokalizowane wzdłuż rzeki Bug, pośród licznych starorzeczy, po trasie umocnienia Linii Mołotowa,   -łączą się z trasami rowerowymi gminy  Siemiatycze , Perlejewo i Korczew. Tutaj w Drohiczynie należy skorzystać z przeprawy promowej na mazowiecką stronę.

 

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013