Język:

Miejsca

BUDA RUSKA 16

Galerie sztuki

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska
Odległość od Green Velo
4.5 km
Kontakt
Adres:
Buda Ruska 16, 16-503 Krasnopol
Telefon:
+48 604 654 868
Adres e-mail:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Galeria Sztuki – od 2001r. gospodarz Piotr Malczewski prowadzi Galerię Fotografii nad Czarną Hańczą, w której prezentuje wystawy m.in. o Suwalszczyźnie ale też z podróży na Wschód. Od 2015r. prezentowana jest i aktualizowana (poszerzana o nowe eksponaty, fotografie),  wystawa pt. Starowierzy, odchodzące światy”. Gospodarz na zamówienie prowadzi również pokazy slajdów z opowieścią, w których prezentuje fotografie z podróży na Wschód oraz z naszej okolicy (Suwalszczyzna, Kraina Czarnej Hańczy). Zwiedzanie galerii, pokazy slajdów z opowieścią są  płatne.

Muzeum – na terenie naszego gospodarstwa znajduje się muzeum, w którym eksponowana jest stała wystawa pt. „Mongolia. Kraina Przestrzeni”. Jest to wystawa z fotografiami i eksponatami przywiezionymi z podróży Piotra Malczewskiego (fotografa, podróżnika – gospodarza), które przybliżają odwiedzającym temat Mongolii. Zwiedzanie wystawy jest odpłatne.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013