Język:

Wydarzenia

4. Międzynarodowy Festiwal Bajek

czwartek, 25 lipca 2019 - niedziela, 28 lipca 2019

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Puszcza Białowieska i Puszcza Knyszyńska
Miejsce:
ul, Parkowa 2, 17-230 Białowieża

W lipcu już po raz czwarty przeniesiemy się w Krainę Baśni. Poszukamy pirackich skarbów na Pewnej Wyspie, zajrzymy na Drugą Stronę Lustra, sprawdzimy co kryje się w Tajemniczym Ogrodzie. Po bajkowej Drodze poprowadzą nas aktorzy, muzycy, cyrkowcy, lalkarze i artyści z Polski, Białorusi i Ukrainy. Bajek można posłuchać, bajki można zobaczyć, bajki można dotknąć, do bajki można wejść. Bajkę można stworzyć. Festiwal Bajek nie ma żadnych granic, wszyscy mogą się doskonale bawić!

Program:
25/07 g.15:00 BIAŁOWIEŻA (Dom Dziecka)
26/07 g.13:00 HAJNÓWKA (Park miejski)
27/07 g.13:00 CZEREMCHA (GOK)
28/07 g.13:00 DROHICZYN (Karczma Stara Baśń)

- Jesteśmy przekonani, że z bajek się nie wyrasta. Bajkowy świat jest w każdym z nas, czasem zepchnięty w jakiś oddalony zakątek duszy, czasem trochę uśpiony, ale nadal żywy. Wystarczy mały krok, by ów świat się obudził, przypomniał o sobie, dał radość. – zachęcają organizatorzy festiwalu Fundacja ONI – TO MY

Organizatorzy tworzą Festiwal od podstaw, wkładając w niego swoje umiejętności i doświadczenie, talent i marzenia, wizje, fantazje i - przede wszystkim - duszę.

- Zapraszamy znakomitych artystów z kraju i z zagranicy – aktorów, lalkarzy, cyrkowców, muzyków, opowiadaczy historii. Ludzi, którzy umieją się dzielić swoją pasją i wciągać innych w czarodziejski świat. Organizujemy Festiwal wspólnie z dziećmi - podkreślają. Głównym partnerem Fundacja ONI – TO MY jest Dom Dziecka w Białowieży, a jego wychowankowie to ich  najważniejsi konsultanci, eksperci, krytycy i aktywni uczestnicy.

Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji , Festiwal Bajek organizują  z potrzeby serca, by dzielić się dzieciństwem z każdym, bez względu na wiek, rozwijać wyobraźnię u najmłodszych i przywracać radość życia dorosłym.

- Zależy nam również na przekonywaniu ludzi – Dużych i Małych – do wyjścia z roli odbiorcy i widza, do aktywnego uczestnictwa w działaniach kulturalnych, do wspólnego tworzenia przestrzeni sztuki, relaksu i niczym nieskrępowanej zabawy – podkreślają.

 

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013