Język:

Wydarzenia

Smaki Gęsiny

niedziela, 17 października 2021, 11:00-16:00

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
Tokarnia 303, 26-060 Chęciny, Tokarnia

 

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w najbliższą niedzielę 17 października, w godz. 11-16, do udziału w „Święcie gęsiny”. Celem imprezy jest wypromowanie smacznej i zdrowej gęsiny przyrządzanej na różne sposoby. To znakomita okazja do poznania walorów smakowych i jakościowych produktów z gęsi oraz zdobycia wiedzy o tym rarytasie. „Święto gęsiny” będzie obfitować w atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dzieci . Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej – Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a patronat honorowy nad nim objął marszałek województwa Andrzej Bętkowski.

Podczas imprezy na scenie zagrają kapele ludowe, odbędą się konkursy kulinarne na potrawy z gęsiny oraz dla publiczności z wiedzy o gęsinie. Dla najmłodszych przygotowane zostaną warsztaty plastyczne pn. “Idą gąski gęsiego”, a dla starszych pokaz przyrządzania potraw z gęsiny w wykonaniu Mistrza Kuchni Mirosława Ciołaka. Konkurs kulinarny na potrawę z gęsiny zostanie rozstrzygnięty tego samego dnia. Zainteresowanie publiczności może wzbudzić również pokaz darcia pierza.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013