Język:

Wydarzenia

XX Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Między Wschodem i Zachodem

sobota, 1 sierpnia 2020, 18:00 - czwartek, 20 sierpnia 2020, 21:00

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Miejsce:
Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1, 37-700 Przemyśl

W dniu 1 sierpnia br., rozpocznie się i potrwa do 20 sierpnia 2020 dwudziesta już edycja Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato Między Wschodem i Zachodem.

Program tego wydarzenia obejmie szerokie spektrum kulturowe – wpływów zarówno Wschodu, jak i Zachodu na muzykę polską na przestrzeni wieków, w tym najbardziej wybitne dotychczasowe realizacje minionych 19. edycji festiwalu. Zaprezentowane zostaną̨ zarówno dokonania wielkich mistrzów, jak i rodzimych zapomnianych twórców, których dzieła odkrywane są̨ na nowo i odtwarzane zgodnie z historyczną praktyką wykonawczą (np.: S. Szarzyński, M. Mielczewski, Irmołogion przemyski XVI w., Kanoncjonał jarosławski i przemyski XVII w., T. Szewarowski). Tradycyjnie Festiwal będzie miejscem licznych prawykonań muzyki dawnej. Program obejmie 17 wydarzeń m.in. koncerty organowe, koncerty oratoryjne, kameralne, chóralne. Do udziału zaproszeni zostali wybitni polscy wykonawcy i zespoły, a także goście z zagranicy – Czech i Chin.

Organizatorami XX jubileuszowej edycji są Parafia Salezjanów w Przemyślu oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Tegoroczna edycja zrealizowana będzie dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Miasta Przemyśla.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013