Język:

Wydarzenia

Firmament Festival 2021 Kielce

piątek, 10 grudnia 2021, 18:00 - niedziela, 12 grudnia 2021, 21:00

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
pl. Moniuszki 2B , 25-334 Kielce

Tegoroczna edycja festiwalu Firmament ma szansę stać się edycją wyjątkową. Nie tylko ze względu na powrót imprezy po roku nieobecności, ale dzięki włączeniu do programu nowych środków wyrazu. Goście festiwalu nie tylko będą mieli okazję usłyszeć na żywo najciekawszych wykonawców polskiej sceny alternatywnej, ale również obejrzeć związane z muzyką niezależne filmy fabularne. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 W piątek, 10 grudnia festiwal otworzy wystawa fotografii pt. „Silence” autorstwa  Heleny Ganjalyan - aktorki i reżyserki aktualnie pracującej nad swoim pełnometrażowym debiutem fabularnym. Część muzyczną rozpocznie solowym koncertem Mikołaj Trzaska - niezwykła osobowość polskiego jazzu, członek legendarnej yassowej grupy Miłość i twórca muzyki do większości filmów Wojciecha Smarzowskiego. Po koncercie na małej scenie KCK zapraszamy do klubokawiarni Kubek Ciepłej Kultury na after party oprawione muzyczne przez Kacpra Szprocha miksującego różne gatunki muzyki elektronicznej.

 Sobota 11 grudnia upłynie w dużej mierze pod okiem X muzy. Po południu na małej scenie KCK wyświetlone zostaną alternatywny „Frank" w reż. Lenny'ego Abrahamsona (g. 13.00) oraz elektroniczny „Climax" autorstwa Gaspara Noégo (g. 15.00). Sobotni wieczór (od 19.00) goście spędzą już przy muzyce, jednak wciąż nawiązującej do medium filmowego. Pierwsza na scenie wystąpi bowiem Teoniki Rożynek - laureatka Złotego Lwa na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni za budującą napięcie ścieżkę dźwiękową do filmu „Prime Time".

Na zakończenie imprezy na scenie pojawi się zaś Hubert Zemler - chętnie eksperymentujący i eklektyczny gatunkowo perkusista mający na koncie współpracę z Mitch&Mitch czy Wacławem Zimpelem.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013