Język:

Miejsca

Fabryka Janiołów

Atrakcje

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Polesie
Odległość od Green Velo
25.05 km
Kontakt
Adres:
Siostrzytów 208
Telefon:
48600329369
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Fabryka Janiołów znajduje się w Siostrzytowie, gmina Trawniki, położona 30 km od Krasnegostawu. Jest to jedno z 6 miejsc należących do Ekomuzeum „Giełczewskie Ogrody Sztuki”. To unikalna pracownia rzeźby, łącząca ginący już zawód rzeźbiarza i pasję gawędziarza.

Kazimierz Pawelec to emerytowany nauczyciel, który poza rzeźbieniem w drewnie, potrafi oczarować opowiadaniem o tym co robi. Pracownia położona jest w odległości 100m od drogi S12, 50m od stacji kolejowej Biskupice Lubelskie i 500m od przebiegu głównej osi szlaku Greenways „Dziedzictwo Wschodu”. Pana Kazimierza Pawelca ludzie nazywają "Aniołkarzem", bo „rzeźbi anioły”. Od ponad 40 lat zajmuje się rzeźbą w drewnie. Tematem przewodnim jego prac są anioły i to właśnie w nich się specjalizuje. Zajmuje się również stolarstwem artystycznym oraz płaskorzeźbami. W domu posiada pracownię stolarską, rzeźbiarską i malarską. Prowadzi warsztaty rzeźbiarskie dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Współpracuje na stałe z klientami z Francji, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Rosji, Danii, Holandii oraz Belgii.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013