Język:

Miejsca

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Muzea, parki etnograficzne, skanseny

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
4.43 km
Kontakt
Adres:
Sandomierska 1, 37-450 Stalowa Wola
Telefon:
+48 15 844 85 56
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli mieści się w neoklasycznym, XVIII-wiecznym Zamku Lubomirskich otoczonym stylowym ogrodem.  Gromadzi ono i udostępnia eksponaty związane z dziejami regionu, historią Stalowej Woli, kolekcję prac oraz kolekcję przedmiotów w stylu art deco. Organizuje wystawy czasowe, a pracownicy biorą czynny udział w  wytyczaniu szlaków turystyki kulturowej.

W kwietniu 2016 r. miało miejsce uroczyste otwarcie stałej ekspozycji „Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem”. Przypomina ona nie tylko dzieje Rozwadowa i jego mieszkańców, lecz także historię związanej z nim okolicy, kulturę ludową regionu nadsańskiego, a także jego pradzieje.

Oprócz różnorodnych eksponatów muzealnych, artefaktów i archiwaliów na wystawie użyte zostały multimedia i animacje. Bogaty, interdyscyplinarny program edukacyjny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich grup wiekowych pragnących zgłębić wiedzę o tym ciekawym regionie.

Ekspozycja podzielona na moduły-przystanki przeprowadzi widza przez historię od założenia miasteczka w 1690 r. do wybuchu II wojny światowej. W budynku głównym, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, mieści się także Punkt Informacji Turystycznej, sklep i kawiarnia. W pobliżu znajduje się parking.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013