Język:

Miejsca

Kresowa Osada

Parki rozrywki

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Roztocze
Odległość od Green Velo
4.09 km
Kontakt
Adres:
Kolejowa 16
Telefon:
+48 500 738 500
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Kresowa Osada jest wioską tematyczną, w której wzajemnie przenikają się tradycje polskie, ukraińskie, niemieckie i żydowskie. Wabi smakami wyśmienitych potraw i miodów, oferując możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. Kresowa Osada jest miejscem idealnym dla miłośników historii i tradycji kulinarnych, a także zwolenników turystyki aktywnej w otoczeniu przepięknej i czystej przyrody.

W Kresowej Osadzie organizowane są warsztaty kulinarne i rzemieślnicze, takie jak: kowalstwo, malowanie a szkle, sploty makramowe, garncarstwo. Obiekt posiada niewielką bazę noclegową i secesyjną restaurację z wyśmienitym jedzeniem.

 

Obiekt znajduje się w odległośći 5 km (15 min jazdy rowerem) od głównego szlaku Green Velo. Aby do niego dotrzeć należy odbić ze szlaku niedaleko miejscowości Huta Kryształowa i skierować się na północny zachód. Osada leży na skraju niewielkiej miejscowości w otoczeniu pól i lasów. Przez okolicę przebiegają inne szlaki rowerowe. Obiekt sprawia pozytywne wrażenie. Na estetyczny, duży kompleks składają się zarówno nowe budynki, jak i odrestaurowane drewniane chałupy. Te drugie służą jako przechowalnie sprzętu. Przeprowadzane w nich są również różnego rodzaju warsztaty rzemiosł i ginących zawodów, które przypadną do gustu zwłaszcza młodszym odbiorcom. Na terenie kompleksu znaleźć można wiele zadaszonych miejsc do odpoczynku, także przy grillu. Rowerzyści docenią z pewnością doskonale wyposażoną wypożyczalnię. Kresowa osada zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów.

Opinia audytora (Leszek)
ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013