Język:

Miejsca

Ośrodek Garncarski "Medynia"

Kuchnia regionalna

Województwo:
Podkarpackie
Królestwo:
Pogórze Karpackie
Odległość od Green Velo
8.96 km
Kontakt
Adres:
Medynia Głogowska 383, 37-126 Medynia Głogowska
Telefon:
+48 17 772 68 30
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Zagroda to budynki z XIX w. z ówczesnym wyposażeniem i piecem do wypalania ceramiki. W wakacje organizowane są tu warsztaty garncarskie, a przez cały rok zajęcia dla grup i turystów indywidualnych. Można się tu nauczyć toczenia naczyń na kole, rzeźbienia w glinie i wypalania ceramiki. Organizowane są duże imprezy, takie jak Jarmark Garncarski. Podczas imprez odbywają się prezentacje toczenia naczyń na kole, widowiskowe wypalanie ceramiki, koncerty folklorystyczne i degustacje regionalnej kuchni.

Ośrodek Garncarski Medynia, to kilka obiektów zlokalizowanych na trasie rowerowej Garncarski Szlak. W jego skład wchodzą: Zagroda Garncarska, warsztaty garncarzy, Park MB Jagodnej i Karczma U Garncarzy. Zwiedzanie ułatwi specjalnie przygotowana aplikacja turystyczna z lokalizacją miejsc, opisami i lektorem. Aplikację można pobrać na stronie sklepu internetowego Google Play pod nazwą Medynia.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013