Język:

Miejsca

Centrum Informacji Turystycznej w Kurozwękach

Centra Informacji Turystycznej

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
7.67 km
Kontakt
Adres:
Zamkowa 3
Telefon:
15 866 74 07
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej znajduje się w Kurozwękach – miejscowości położonej ok. 7 km od stolicy powiatu - Staszowa. Centrum zlokalizowane jest w zabytkowym zespole pałacowym, którego początki sięgają XIV wieku. Odrestaurowany przez obecnego właściciela obiekt służy głównie do celów turystycznych – kompleks oferuje miejsca noclegowe oraz szereg atrakcji – jedyne w Polsce stado bizonów amerykańskich, czy też labirynt w kukurydzy. Zespół pałacowy należy do największych atrakcji turystycznych nie tylko ziemi staszowskiej, ale całego województwa świętokrzyskiego. O lokalizacji punktu w tym miejscu zdecydował fakt, że właśnie tutaj skupione jest życie turystyczne okolic Staszowa.

Dojazd do centrum wskazuje sześć brązowych tablic kierunkowych ustawionych na głównych trasach dojazdowych do miejscowości oraz dwie niebieskie tablice informacyjne z dokładnymi danymi teleadresowymi. Pomieszczenie, w którym udzielana jest informacja dodatkowo oznakowano za pomocą aktualnie obowiązującego symbolu informacji turystycznej. CIT funkcjonuje w ramach recepcji Zespołu Pałacowego, dzięki czemu godziny otwarcia dostosowano w pełni do potrzeb ruchu turystycznego. Jednostka IT urządzona jest funkcjonalnie. Pomieszczenie, służące głownie jako recepcja, podzielono na obszar pracy dla personelu, kontuar szybkiej obsługi i obszar samoobsługi. Turyści mogą bezpłatnie skorzystać również z dwóch komputerów z dostępem do Internetu. Informację, udzielaną również w języku angielskim, uzyskać można poprzez kontakt osobisty, telefoniczny lub też drogą e-mailową. Funkcję informatorów pełnią pracownicy recepcji Zespołu Pałacowego. W CIT prowadzona jest również sprzedaż publikacji, gadżetów, pamiątek oraz usług turystycznych – w tym, w ramach pracy recepcji – miejsc noclegowych i usług turystycznych dostępnych na terenie Zespołu Pałacowego. W sezonie turystycznym na terenie Zespołu Pałacowego funkcjonuje osobne stanowisko informacyjne, ustawione w głównym ciągu turystycznym, przy drodze od bramy wjazdowej do Pałacu. W punkcie, obsługiwanym przez pracowników obiektu, udzielana jest informacja o Kurozwękach i najbliższej okolicy.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013