Język:

Miejsca

Ośrodek Jeździecki STANGRET

Ośrodki jazdy konnej/ stadniny koni

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
0.07 km
Kontakt
Adres:
Kusocińskiego 51, 25-045 Kielce
Telefon:
884 867 331
Udogodnienia rowerowe

Stangret to ośrodek jeździecki, który może pochwalić się wieloletnimi tradycjami w treningu jeźdźców i koni. Położony w rekreacyjno-leśnej części Kielc (popularnym parku „Stadion”), stwarza idealne warunki do uprawiania hippiki. Ośrodek cechuje doskonałe przygotowanie do przyjęcia jeźdźców w każdym stopniu zaawansowania, zainteresowanych zarówno jazdą rekreacyjną, jak i sportową. Profesjonalnie przygotowana oferta nastawiona jest na rzetelną naukę i doskonalenie techniki jazdy konnej.

 

Przy obiekcie działa szkółka jeździecka, w której adepci jeździectwa poznają podstawy jazdy wierzchem, przepisy BHP w stadninie oraz zasady opieki nad koniem. Bardziej doświadczeni będą mieli okazję spróbować przejażdżek po bardzo atrakcyjnym terenie Gór Świętokrzyskich. Na zajęciach w szkółce sportowej jeźdźcy przygotowują się do zawodów i do egzaminów na odznaki PZJ. W sezonie letnim organizowane są minimum siedmiodniowe zgrupowania, na których oprócz jazdy konnej (rekreacyjnej lub sportowej) uczestnicy mają okazję zapoznać się z atrakcjami Parku Stadion, Kielc i okolic. Istnieje możliwość organizacji pokazów plenerowych prezentujących piękno jeździectwa.Wyposażenie i usługi dodatkowe:
- dwa maneże (w pełni wyposażone)
- kryta ujeżdżalnia (50x20m)
- padoki
- toczki/kaski i palcaty
- pensjonat dla koni (boks, myjka, solarium, karuzela boksowa)
- szkółka jeździecka
- trening koni
- organizacja zgrupowań
- obsługa wycieczek szkolnych
- organizacja zawodów
- organizacja pokazów plenerowych

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013