Język:

O szlaku

Rowerowe Królestwa

25 czerwca 2017

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo prowadzi przez pięć województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Trasa o długości niemal dwóch tysięcy kilometrów łączy wiele niepowtarzalnych, różnorodnych atrakcji, krajobrazów, smaków, historii i wrażeń, które nie zmieniają się przecież natychmiast po przekroczeniu granicy administracyjnej między regionami.

Z pewnością wielu rowerzystów zdecyduje się na przejazd całego szlaku Green Velo, duża grupa miłośników dwóch kółek będzie wolała zostać na dłużej w jednym z regionów, by poznać go bliżej, przejechać lokalne szlaki i organizować jednodniowe wyprawy po okolicy. Nasuwa się jednak pytanie – który fragment szlaku wybrać na dłuższy pobyt?

Przedstawiamy listę dwunastu Królestw Rowerowych – krain, przez które przebiega Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Każde z Królestw posiada niepowtarzalny zestaw lokalnych atrakcji, do których dotrzeć można korzystając z dostępnych szlaków rowerowych lub podążając trasą proponowanej wycieczki. Granice Królestw, choć wirtualne, nie odzwierciedlają swoim przebiegiem granic administracyjnych – każda z krain obejmuje miejsca, które łączy wspólna historia, walory przyrodnicze, lokalne tradycje i obyczaje, a także ukształtowanie terenu.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013