Język:

Szlaki

Czerwony szlak rowerowy z ulicy Hubalczyków, wylotowy

Pozostałe szlaki

dystans (km) wysokość m n.p.m.
Dystans
5.8 km
Czas
0:30 h
Dla kogo
Dla rowerzystów okazjonalnych
Poziom trudności
dla początkujących
O szlaku
Najwyższy punkt
296 m
Najniższy punkt
259 m
Suma podjazdów
11 m
Suma zjazdów
47 m
Nachylenie
0.19 %
Oznakowanie
Czerwony
Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce startu:
Kielce, skrzyżowanie ulicy Hubalczyków i Łódzkiej
Miejsce końca:
skraj lasów, otaczających od zachodu miasto Kielce

Szlak ten jest jedną z kieleckich tras rowerowych, prowadzących z centrum na tereny pozamiejskie. Oznakowana jest kolorem czerwonym, ma długość 5,8 kilometra.
Trasa rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulicy Hubalczyków i Łódzkiej. Prowadzi przez przemysłowe tereny w północnej części miasta dzielnicy Niewachlów Pierwszy, w pobliżu rozrządowych stacji kolejowych Herbskie i Czarnów. Na południe od torów kolejowych widoczne jest wzniesienie, na którym znajdowały się kamieniołomy. Dziś jest to rezerwat Ślichowice.
Trasa opada w kierunku potoku Sufraganiec i kończy się na skraju lasów, otaczających od zachodu miasto Kielce. Z tego miejsca można kontynuować wycieczki w kierunku Szczukowic.

Szlak w całości przejezdny dla roweru z sakwami / przyczepką rowerową. Szlak poprowadzony wyłącznie po drogach wyłączonych z ruchu pojazdów lub po drogach lokalnych o małym i bardzo małym natężeniu ruchu pojazdów, brak niebezpiecznych skrzyżowań.

DRUKUJ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013