Język:

Szlaki

Szlak rowerowy ul. Hubalczyków - ul. Smolaka, czerwony, łącznikowy

Pozostałe szlaki

dystans (km) wysokość m n.p.m.
Dystans
3.4 km
Czas
0:19 h
Dla kogo
Dla rowerzystów okazjonalnych
Poziom trudności
dla początkujących
O szlaku
Najwyższy punkt
312 m
Najniższy punkt
267 m
Suma podjazdów
28 m
Suma zjazdów
56 m
Nachylenie
0.82 %
Oznakowanie
Czerwony
Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce startu:
Kielce, skrzyżowanie ul. Hubalczyków i ul. Łódzkiej
Miejsce końca:
Kielce, ul. Smolaka

Szlak ten jest jedną z kieleckich tras rowerowych, prowadzących z centrum na tereny pozamiejskie. Oznakowana jest kolorem czerwonym, ma długość 3,4 kilometra i wytyczona została w północnej części miasta.
Szlak rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulicy Hubalczyków i Łódzkiej. Prowadzi starą drogą asfaltową przez zalesione wzniesienie, zwane Bukowa, mające nieco ponad 317 metrów wysokości. Następnie ulicą Zastawie prowadzi do wsi Kostomłoty, w pobliże węzła dróg ekspresowych. Z tego miejsca można kontynuować wycieczki w kierunku Zagnańska, Samsonowa czy Bobrzy.

Szlak w całości przejezdny dla roweru z sakwami / przyczepką rowerową. Szlak poprowadzony wyłącznie po drogach wyłączonych z ruchu pojazdów lub po drogach lokalnych o małym i bardzo małym natężeniu ruchu pojazdów, brak niebezpiecznych skrzyżowań. Szlak o charakterze rekreacyjnym.

DRUKUJ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013